Hosting Firması Önerilerim

tarafından
Hosting Firması Önerilerim

Her sene açılan onlarca çöp firma ile hosting sektörü de karışık durumda. Bir vds ile host satmaya çalışan, satış yaptıktan sonra ortalıktan kaybolan ve bunun gibi yöntemlerle sektörde dolandırıcı bir ton firma mevcut. Şimdiye kadar birçok hosting firması kullandım. Bugün son zamanlarda en fazla memnuniyet gördüğüm gördüğüm 2 firmayı sizlerle paylaşıyorum.

1 – Veridyen

veridyen forum logo - Hosting Firması Önerilerim

Ufuk Gedik’e ait olan Veridyen yeni olmasına rağmen kaliteli hizmetiyle birçok kullanıcıyı kendine çekti. Başlarda ön yargıyla yaklaştığım bir firmaydı ama denemek için aldığım host sonrası çok memnun kaldım. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle teknik destek ekibi çok iyi. Özellikle Mert C. Bey birçok konuda yardımcı oldu. Sorun host ile ilgili olmasa bile başından savmak yerine ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. Cevaplama süresi olarak rekor olarak 2 dk gördüm . Başka firmalarda destek bildirimi oluşturup saatlerce beklediğim işlemi Veridyen’de 10 dk gibi bir sürede halledebiliyorum. Bu da gayet hızlı bir yanıtlama süresi.

Host özelliklerine ve fiyatına gelirsek gayet normal bir fiyatlandırma mevcut. Fiyatlar ₺ üzerinden . Sınırsız host almak isterseniz aylık 6₺ ‘ye alabiliyorsunuz.  Bu da sitesine önem veren birinin gayet rahat verebileceği bir fiyat. Birden fazla siteniz varsa bayi hosting almanız sizin için daha iyi olacaktır. Hostların optimizasyonu gayet iyi ve yüksek sayıda online kaldırabiliyor. Kullanıcıların attığı resimler ile bunu söylüyorum. Tabi bu durum sitenin de optimizasyonuna bağlı.  Paylaşımlı hostun yüksek online taşıyabilmesi de sunucuların iyi optimizasyona sahip olduğunu gösteriyor.

Not : Veridyen sanırım yandex botlarını engelliyormuş bilginize.

Firmanın Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

2 – Güzel Hosting

guzel hosting - Hosting Firması Önerilerim

Veridyen için yazdığım her şey aslında Güzel Hosting için de geçerli. Hız, destek gibi konularda memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz. Bir kullanıcının 5-6 farklı hosting firmasında yaptığı yanıt verme süresi testinde Güzel Hosting en hızlı yanıt vererek birinci olmuştur.  Destek ve hız konusunda yukarıda belirttiğim gibi memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca Veridyen’in de Güzel Hosting’in de ücretsiz ssl sertifika hizmeti mevcut.

Güzel Hosting Temmuz ayı boyunca .com alan adlarını 13.90’a düşürmüştü. Dolarla birlikte alan adlarının fiyatı böyle artmışken 13.90 çok iyi bir fiyattı. Ben de dahil birçok kişi olan adlarını transfer etti. Bu hamle Güzel Hosting için iyi bir müşteri kaynağı oldu. Aynı zamanda da kullanıcıları sevindirdi.  Fiyatlandırmalara gelirsek Güzel Hosting fiyat olarak Veridyen’den biraz daha fazla. Ama kaliteli hizmet almak istiyorsanız da belli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Güzel Hosting’in Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

3 – Alastyr

alastyr logo - Hosting Firması Önerilerim

İlk host aldığım firmalardan biridir. Ücretsiz sponsor kampanyasından faydalanmıştım. Daha sonra ise ücretli satın alıp kişisel blogumu Alastyr ‘de barındırdım. Destek olarak çok hızlı bir firma. Teknik bilgileri de yeterli düzeyde. Şuan bazı alan adlarım hala Alastyr’de duruyor. Kaliteli hosting kavramını bana ilk gösteren firma olduğu için Alastyr bir ayrı güzel geliyor bana.

Alastyr Web Sitesine Ulaşmak İçin Tıklayın

4 – Narin Hosting

narinhosting - Hosting Firması Önerilerim

Narin Hosting , nasıl daha daha kaliteli hizmet verebilirim , nasıl yenilikler yapabilirim diye düşünen firmalardan biri.  Parayı ikinci plana atan firmalardan arıyorsanız tam size göre.  Firmanın canlı desteğinin sürekli aktif olması ve destek taleplerine de gelen ilginin hızlı ve yeterli olması sizi firmaya çekiyor.  Şuan bu sitem de Narin Hosting’de barınıyor taşıdığımdan beri bir sorunla karşılaşmadım hız ve performans olarak memnunum.   Eğer firmanın kalitesini test etmek istiyorsanız firma r10’da 1 senelik sponsor hosting dağıtımı yapıyor. Bir şans vermenizi öneririm.

Narin Hosting Web Sitesine Ulaşmak İçin Tıklayın

4 – ResellerHosting.com.tr

resellerhosting - Hosting Firması Önerilerim

R10 ‘da gayet uygun fiyata reseller satan firmalardan biri de resellerhosting.com.tr . Firma ile daha önce 1 sene çalıştım. Gerek telefon desteği gerek site içi desteği gayet hızlıydı. Kullandığım süre boyunca da bir sorunla karşılaşmadım. Firmanın r10’da konusu hala aktif şekilde satış yapıyor. Eğer uygun fiyata iyi kalite arıyorsanız öneririm.

Reseller Hosting Web Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

 

5 – İnternet Bilişim

internet bilisim - Hosting Firması Önerilerim

İnternet Bilişim firmasıyla tanışmam şanssızlık üzerine oldu. Vds.tc sitesinden reseller almıştım fakat firmada sürekli ters giden olaylar oldu. Harddisk yanmaları gibi. İnsanlar çok mağdur olunca firma sahibi de müşterileri İnternet Bilişim firmasına devretmeye karar verdi. Yaklaşık 9 ay boyunca İnternet Bilişim kullandım . Performans ve destek olarak bir sıkıntı çekmedim.  SSD diskler olduğu için zaten hızı fark ediyorsunuz. Firma ücretsiz ssl desteği de sağlıyor bu da güzel bir artı.  Eğer reseller hosting arıyorsanız kullanım rahatlığı ve performans açısından öneririm.

İnternet Bilişim Web Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

 


Şimdilik önerilerim bu kadar. İlerleyen zamanlarda farklı firmalar denedikçe bu listeye ekleyeceğim. Görüşmek üzere…