Dikkat

Artık daha güncel bir blog olacak !

 • Cem Karakurt
 • 299 Okunma
 • 10 Ağustos 2017
 • 6
 • 3

Hosting Firması Önerilerim

Her sene açılan onlarca çöp firma ile hosting sektörü de karışık durumda. Bir vds ile host satmaya çalışan, satış yaptıktan sonra ortalıktan kaybolan ve bunun gibi yöntemlerle sektörde dolandırıcı bir ton firma mevcut. Şimdiye kadar birçok hosting firması kullandım. Bugün son zamanlarda en fazla memnuniyet gördüğüm gördüğüm 2 firmayı sizlerle paylaşıyorum.

1 – Veridyen

Ufuk Gedik’e ait olan Veridyen yeni olmasına rağmen kaliteli hizmetiyle birçok kullanıcıyı kendine çekti. Başlarda ön yargıyla yaklaştığım bir firmaydı ama denemek için aldığım host sonrası çok memnun kaldım. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle teknik destek ekibi çok iyi. Özellikle Mert C. Bey birçok konuda yardımcı oldu. Sorun host ile ilgili olmasa bile başından savmak yerine ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. Cevaplama süresi olarak rekor olarak 2 dk gördüm . Başka firmalarda destek bildirimi oluşturup saatlerce beklediğim işlemi Veridyen’de 10 dk gibi bir sürede halledebiliyorum. Bu da gayet hızlı bir yanıtlama süresi.

Host özelliklerine ve fiyatına gelirsek gayet normal bir fiyatlandırma mevcut. Fiyatlar ₺ üzerinden . Sınırsız host almak isterseniz aylık 6₺ ‘ye alabiliyorsunuz.  Bu da sitesine önem veren birinin gayet rahat verebileceği bir fiyat. Birden fazla siteniz varsa bayi hosting almanız sizin için daha iyi olacaktır. Hostların optimizasyonu gayet iyi ve yüksek sayıda online kaldırabiliyor. Kullanıcıların attığı resimler ile bunu söylüyorum. Tabi bu durum sitenin de optimizasyonuna bağlı.  Paylaşımlı hostun yüksek online taşıyabilmesi de sunucuların iyi optimizasyona sahip olduğunu gösteriyor.

Şuan bu site de Veridyen üzerinde yer almaktadır. Firma hizmetini bozmadığı sürece taşımayı düşünmüyorum.

Firmanın Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

2 – Güzel Hosting

Veridyen için yazdığım her şey aslında Güzel Hosting için de geçerli. Hız, destek gibi konularda memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz. Bir kullanıcının 5-6 farklı hosting firmasında yaptığı yanıt verme süresi testinde Güzel Hosting en hızlı yanıt vererek birinci olmuştur.  Destek ve hız konusunda yukarıda belirttiğim gibi memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca Veridyen’in de Güzel Hosting’in de ücretsiz ssl sertifika hizmeti mevcut.

Güzel Hosting Temmuz ayı boyunca .com alan adlarını 13.90’a düşürmüştü. Dolarla birlikte alan adlarının fiyatı böyle artmışken 13.90 çok iyi bir fiyattı. Ben de dahil birçok kişi olan adlarını transfer etti. Bu hamle Güzel Hosting için iyi bir müşteri kaynağı oldu. Aynı zamanda da kullanıcıları sevindirdi.  Fiyatlandırmalara gelirsek Güzel Hosting fiyat olarak Veridyen’den biraz daha fazla. Ama kaliteli hizmet almak istiyorsanız da belli bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

Güzel Hosting’in Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

3 – Alastyr

İlk host aldığım firmalardan biridir. Ücretsiz sponsor kampanyasından faydalanmıştım. Daha sonra ise ücretli satın alıp kişisel blogumu Alastyr ‘de barındırdım. Destek olarak çok hızlı bir firma. Teknik bilgileri de yeterli düzeyde. Şuan bazı alan adlarım hala Alastyr’de duruyor. Kaliteli hosting kavramını bana ilk gösteren firma olduğu için Alastyr bir ayrı güzel geliyor bana.

Alastyr Web Sitesine Ulaşmak İçin Tıklayın

4 – Turhost

Sektördeki büyük sitelere barındırma hizmeti veren sağlam firmalardan birisi de Turhost. Alan adı konusunda da hosting konusunda da hızlı destek verip uygun fiyat sağlıyorlar.  Wordpress site sahiplerinden wpmavi gibi yüksek hitli siteler de Turhost’ta barınmaktadır. Aylık ödeme yapıp kalitesini kendiniz de test edebilirsiniz.

Turhost’un Sitesine Ulaşmak İçin Tıklayın

Birçok firma var sektörde ama şimdilik bunlar yeterli.  Sonraki yazıda görüşmek üzere…

 • 10 Ağustos 2017 tarihinde yazıldı.
 • 6 yorum yapıldı.
 • 3

Yorumlar (6 Yorum)

 • Zeynep yazmış:

  Hosting firmalarından ikisini de kullanmadım ama Güzel Hosting’in güzel olduğunu siz de dahil bir çok kişiden duydum. Bir çok host firmasıyla çalıştım. Yeni sitelerim için güzel hosting’i değerlendirmeye alacağım teşekkürler.

 • Batuhan yazmış:

  Keşke firma sayısını fazlalaştırıp konuyu uzatsaydınız buna karşılık anlattığınız firmalardan bildiğim veridyen, alacak veya bu işe yeni başlayan arkadaşlar için kesin öneririm sağlam kadrosu ve destekleri çok güzel; hizmetten bahsetmiyorum bile…

 • Berat Toprak yazmış:

  Hosting olarak gerçekten sektörde hostingden çok “tosting” diyebileceğimiz firmalar var. Ancak bahsettiğiniz firmalarda daha önce reseller aracılığı ile hostunu denedim hiçbir sorunu yoktu ve gayet memnun kaldım. Şayet şuan Güzel Hosting’de 1 adet domainim bulunuyor hizmetlerinden çok memnunum.

 • Biracayip yazmış:

  Yaklaşık olarak 2 senedir güzel hosting kullanmaktayım.Şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.Bir problem olduğu zaman en iyi şekilde yardımcı olmaya çalısıyorlar.

 • sinan yazmış:

  merhaba poyrazhosting.com da fena değil hızlı. bedavaya domain de veriyorlar cem abi. tavsiye ederim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?