Google News Başvuru Nasıl Yapılır ? 14 Önemli İpucu !

tarafından
Google News Başvuru Nasıl Yapılır ? 14 Önemli İpucu !

Günümüzde en büyük trafik kaynağı google.  Google’ın haber servisi olan News’ i duymuştursunuz. Google News ile haber siteleri sürekli haber paylaşarak sitelerine trafik çekebiliyorlar. Google News haber siteleri için trafik çekmek için en önemli noktalardan biri.  Siteniz onaylanır da News’e eklenirse arama motorundan milyonlarca hit çekebilirsiniz.  Bu yazıyı okuduktan sonra sizin için Google News onayı almak kolaylaşacak.

Bu yazıda aşağıdaki 2 konuya değineceğim.

Aşağıdaki yazıyı dikkatli şekilde okuyup sitenize uygularsanız Google News kaydınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz.

Onay İçin Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

1 – İlgi Çekici Tema

Temalar news onayı almada önemli bir rol oynuyor. Google ilgi çekici temaları seviyor. Bu yüzden sitenize ilgi çekici,kullanıcı dostu bir tema seçin. Çevrenizden temanız hakkında yorum alabilirsiniz.

2 – Site / Blog Yaşı

Google News için site yaşınızın en az 3 ay olması gerekmektedir. Eğer site yaşınız 1 yıldan fazlaysa bu onay için daha iyi olacaktır.

3 – Site Trafiği

Trafik sayınızın şuan pek önemi yok.  Ancak aktif ziyaretçiler sitenize onayda yine yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir :   Tumblr Bloglarında Adsense İle Para Kazanmak

4 – Konu Sayısı

Eğer blogunuz +500 özgün içerik barındırıyorsa bu sizin iyi bir trafik kazanmanıza neden olabilir. Konularınız kaliteli olduğu sürece trafiğinizi de arttırabilirsiniz.

5 – Dil Bilgisi Kullanımı

Onay için en önemli kriterlerden biri de dil bilgisi. .Google News başvurusu yaptığınızda gerekli google çalışanları sitenizi kontrol eder ve içeriğinizi incelerken özellikle dil bilgisine dikkat eder. Çünkü News dünya genelince gösteriliyor. Google da kullanıcılara güzel şeyler sağlamaya çalışıyor. İçeriğinizin  kaliteli olmasının yanında dilbilgisini doğru kullanmanız da  google’ın sizi seçmesi için önemli bir faktör.

6 – Hakkımızda Ve İletişim Sayfası

Sitenizde gerekli olan bütün bilgiler bulunmalıdır . Siteniz hakkında,iletişim ve gizlilik politikası gibi sayfalara sahip olmalıdır. Site haritası (sitemap) ve yazar sayfaları da yine sitenizde olması gereken sayfalardan. Kısacası gerekli bütün sayfaları oluşturmalısınız.

7 – Güncel Blog İçeriği

Bir haber sitesi iseniz günlük çok sayıda haber yayınlamanız gerekiyor. Sitenizde sürekli güncel haberlerin paylaşımı, ana sayfanın güncel tutulması hızlı bir onay almanız için önemli. Yeni içeriklerinizi de sosyal medyada paylaşmanız yararınıza olacaktır.

8 – Yazar Sayısı

4 ve ya daha fazla yazar kadronuzun olması hem siteyi güncel tutmanızı hem de onayınızı hızlandırmanızı sağlar. Başvurunuzda google çalışanlarının dikkatini çekecektir.

İlginizi Çekebilir :   Godaddy İndirim Kuponları Haziran 2015

9 – Kategori Çeşitliliği

Haberleri farklı kategorilerde yazarsanız ve ana sayfanızı buna uygun şekilde bölerseniz kullanıcılar için kullanışlı olacaktır. Ziyaretçiler istediği kategoride son haberleri rahatça bulabilir.

10 – Kaliteye Odaklanın

Yüksek kalite ve güncel içerikler kullanın . Yazarlarınızı da buna yönlendirmeniz onay için size yardımcı olacaktır.

11 – Mobil Uyumlu Siteler

Bunu direk şöyle özetleyebilirim . Eğer siteniz mobil uyumlu değilse onay almanız çok zor olacaktır. Günümüzde mobil uyumlu olmayan sitelere ilgi yok denecek kadar az.

12 – Başlık ve Anahlar Kelimeler

SEO dostu başlıklar ve anahtar kelimeler kullanmaya önem verin. Bu onay sırasında yine size yardımcı olabilir.

13 – Yazı Adresleri

Yazı linklerinizi SEO uyumlu şekilde kullanmaya çalışın. Artık çoğu yazılımda bu otomatik ayarlanabiliyor.

14 – Özgün ve Orijinal İçerikler Üretin

Günlük haberler dışında özgün ve orijinal haberler bulmaya çalışın. Çoğu haber sitesi bunlara önem vermektedir.

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır ?

      • Tarayıcınızı açın ve aşağıdaki adrese gidin.
    https://partnerdash.google.com/partnerdash/d/news#p:id=pfehome
    • Karşınıza siteleriniz çıkacaktır. Buradan istediğiniz sitenin sağında yer alan “Google Haberler’e eklenme isteğinde bulunun” yazısına tıklayın.
    • Ekrana aşağıdaki form gelecektir.

google news başvuru - Google News Başvuru Nasıl Yapılır ? 14 Önemli İpucu !

  • Formu dikkatli bir şekilde doldurun ve gönderin. Genellikle bir hafta içinde dönüş yapılıyor. Bol şans.