Android Go: Bilmeniz Gereken Her Şey

0

Bugünün Google I / O açılış konuşmasının bir parçası olarak şirket, Android Go’u resmi olarak duyurdu. Google’ın gelişmekte olan pazarlar için bütçeye uygun Android akıllı telefonları başlatması için yeni bir çabası var.

Daha önce aynı melodiyi duyup duymadığınızı merak ediyor olabilirsiniz ve haklı olursunuz. Birkaç yıl önce Google, Android One ile benzer bir çaba başlattı .  Bununla birlikte, hedef pazarlara yeni ve ucuz cihaz satışı açısından çok fazla başarı elde etmemiştir. Yeni Android Go platformu eski Android One ile aynı hedeflerin çoğuna sahipmiş gibi görünüyor, ancak umarız Google’ın daha fazla telefon satışı konusunda daha iyi bir şans elde etmesini sağlayacak bazı iyileştirmeler olacak.

Google Android Git temelde yaklaşan hafif bir versiyonu olacağını söylüyor Android O , ancak RAM, 1 GB, hatta 512 MB var akıllı telefonlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bundan sonra, 1 GB veya daha düşük RAM’e sahip tüm Android akıllı telefonlar otomatik olarak Android Go’yu çalıştırıyor olacak. İşletim sisteminin düşük bellekli cihazlarda çalışacak şekilde değiştirilmesine ek olarak, Google Play Store’dan edinilebilecek uygulamalar da alt düzey donanım üzerinde çalışacak şekilde optimize edilecek.

Böyle bir uygulamaya bir örnek YouTube Go’dur. Bir Android Go akıllı telefonda çalışırken, uygulama kullanıcıların istedikleri herhangi bir videonun önizleme çerçevelerini görmelerini sağlar. Uygulama, akış başlatılmadan önce herhangi bir klipin video kalitesini seçmeyi de destekliyor. Belki de YouTube Go’nun en büyük özelliği, kullanıcıların Wi-Fi bağlantısına yakın olması durumunda daha sonra çevrimdışı görüntüleme için videolar indirmelerine izin vermesidir. Bu özellik ücretli YouTube Red aboneleri için zaten mevcuttur, ancak YouTube Go uygulaması ve Android Go telefonları için ücretsiz bir özellik olacaktır.

Android Go’daki Play Store, özellikle güç ve veri tüketimi için yapılan uygulamaları da içermektedir. Aslında, veri yönetimi OS için büyük bir özelliktir ve Android Go telefon sahipleri, verilerin kullanımını doğrudan bildirim ayarları panelinden kontrol edebilecektir.

Android Go ile ilgili henüz bilmediğimiz çok şey var; bunlara, hangi üçüncü taraf telefon şirketlerinin platform için özel olarak cihazlar başlatacağı da dahil. Google’ın kendi donanım aygıtlarını Android Go ile başlatması söz konusu değil. Son olarak, hangi pazarların Android Go telefonlarını sunacağını henüz bilmiyoruz, ancak Hindistan’ın platform için birincil hedef olacağı konusunda kesin bir bahistir. Bildiğimiz tek şey, Google’ın Android Go için 2018 lansmanını hedeflediği, dolayısıyla önümüzdeki birkaç ay boyunca açıkça daha fazla sayıda duyuru yapılması olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.