Web Yöneticisi Kiralarken Sorulacak 10 Soru

tarafından
Web Yöneticisi Kiralarken Sorulacak 10 Soru

Web yöneticileri küçük işletmeler için genellikle günlük bakım motoru optimizasyonu (SEO) arama için web sitesi tasarımı, her şeyi.Dolayısıyla , web sitenizin anahtarlarıyla – markanızın çevrimiçi geçidi olan – güvenebileceğiniz usta, yaratıcı bir multitasker’e ihtiyacınız var .

Bu uzun boylu görevin üstünde olan birini nasıl bulabilirsin? Potansiyel web yöneticilerine, doğru işe alım yaptığınızdan emin olmaya çalışmak için on önemli soru var:

1. Çalışmalarınızın mevcut ve geçmiş örneklerini nereden bulabilirim?

Deneyimli adaylar , Carnegie Mellon Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Okulu’ndaki doçent ve Pittsburgh merkezli bir siber güvenlik eğitim şirketi olan Wombat Security Technologies’in teknik direktör yardımcısı Jason Hong’un , yeteneklerini açıkça ortaya koyan çalışmalarının örneklerine kolayca bağlantı sağlamaları gerektiğini söylüyor . “Portfolyolarını ve çalışma örneklerini dikkatli bir şekilde incelemek, onların genel stil ve becerilerini değerlendirmenize yardımcı olabilir” diyor. Onların çalışma örnekleri, HTML5, UNIX, JavaScript ve veritabanı yönetimi de dahil olmak üzere daha teknik becerilerini tartışmak için bir başlangıç ​​noktası olabilir.

 2. Mevcut ve geçmiş müşterimlerin bir listesini alabilir miyim?

IT ve temiz teknoloji konusunda uzmanlaşmış bir icra teşkilatı şirketi olan Powell & Turzo Goodwyn genel müdürü Chris Turzo, adayların mevcut ve eski müşterileri için iletişim bilgileri sunması gerektiğini söylüyor. “Bir adayın çalıştığı insanlarla doğrudan konuşmak, işe alım sürecinde önemli bir adımdır, çünkü ne kadar güvenilir ve sonuç odaklı” olduğunu belirlemenize yardımcı olur “dedi. Pek çok sözleşmeli web yöneticisi kendi zaman çizelgelerinde bağımsız olarak çalışıyor, diye ekliyor, bu nedenle çok fazla yapım olmadan iyi çalışıp çalışamadıklarını ve zamanında istenilen sonuçları sunup sunmadıklarını sorun.

3. En sevdiğiniz web sitesi nedir ve neyi seviyorsunuz?

Turzo, cevap olarak bir webmaster’ın markalaşma, tasarım, kullanıcı etkileşimi ve daha fazlasıyla ilgili çok şey gösterebilir.

İlginizi Çekebilir :   Yandex İndex Sorunu Kesin Çözüm

4. Web sitemi kurmak ve sürdürmek için hangi yayıncılık, tasarım ve içerik teknolojilerini kullanacaksınız?

Webmasterlar, büyük yayıncılık, tasarım ve içerik planlama araçlarını tanımlayabilmeli, bunların her birinin artılarını ve eksilerini verebilmeli ve bütçenize ve çalışma alanınıza göre sizin için ne önereceklerini açıklayabilmelidir. “Örneğin, eğer web sitenize bir blog içeriyorsa, WordPress veya Drupal kullanır mıydı yoksa sıfırdan kod yapsın mıydı?” New York’ta bulunan çevrimiçi bir eğitim camiası olan Skillshare’nin kurucularından ve teknik direktörlerinden Malcolm Ong’a ve Mountain View, California’daki bir internet sitesi tohum kuruluşu ve başlangıç ​​hızlandırıcısı olan 500 Startups’a danışmanlık yapıyor. “Teknoloji meraklısanız, sunduğu tüm teknolojileri tam olarak anlayamayabilir,

5. Web sitemizi arama motorları için nasıl optimize edeceksiniz?

Dummies için Web Tasarımı’nın (Wiley, 3. baskı, 2012) yazarı olan Lisa Lopuck, adaylara SEO araçları ve teknikleri konusunda ne kadar bilgili olduklarını soruyor. “Bütün büyük arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek için hangi stratejileri ve yöntemleri kullanacaklarını açıklamalarını isteyin” diyor. Ayrıca, web sitesi trafiğini ve kullanıcı davranışı istatistiklerini izlemek ve SEO kampanyalarının etkinliğini ölçmek için Google Analytics’le deneyimlidirler.

6. Sitemize ne gibi özel özellikleri entegre edebilirsiniz?

Statik bir web sitesi yapmaz. Müşteriler, video, sosyal medya yayınları ve afiş reklamları gibi ekstra özellikler beklemek için geldiler. Adayın kendilerine sağlayacak becerilere ve kaynaklara sahip olduğundan emin olun. Sitenize kolayca bir iletişim formu, blog, Flash animasyonu ve Facebook ve Twitter özet akışları ekleyebilir mi? Öyleyse, her bir özel özellik için beklenen teslim süresi ne olur?

7. Güvenlik konularına ve diğer potansiyel web sitesi sorunlarına yaklaşımınız nedir?

İlginizi Çekebilir :   Ne Sitesi Açmalıyım ?

Sitenizin çarpması veya saldırıya uğraması durumunda web yöneticinizin nasıl yanıt vereceğini bilmek çok önemlidir – ve ne kadar çabuk. Siteyi ve içeriğini ne sıklıkta yedekleyeceklerini ve sitenizi kimlik avı, veri hırsızlığı ve kötü amaçlı dosya yürütülmesine karşı nasıl koruyacaklarını öğrenin.

Diğer güvenlikle ilgili sorular: Web siteniz kullanıcıların oturum açmasını gerektiriyorsa, kişisel veriler nasıl doğrulanır ve korunur? Webmaster sizin için bir alışveriş sepeti oluşturursa, müşterileriniz kimlik bilgilerine ve kredi kartı bilgilerinin hırsızlığa karşı nasıl korunacaktır?

8. Telif hakkı ile ilgili konularda ne kadar iyi ustalısınız?

Web sorumlularının web ile ilgili telif hakkı endişeleri konusunda güncel olmaları kritik önem taşır. Muhtemelen, web sitenizdeki tüm metinlerin, resimlerin ve diğer medyaların telif hakları almakla suçlanacaklardır. Onlara sitenizde kullanacakları fotoğrafları ve grafikleri nereden edinebileceklerini sorarsanız, olası yasal sıkıntılardan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, ücretsiz Creative Commons atıf lisanslı resimlerini mi yoksa ticari ticari fotoğraflarla lisanslı görüntüler mi ödeyecekler?

9. Web sitesinin sahibi kim olacak?

Otomatik olarak sizin için tasarım yapmak üzere birini ödediğiniz bir siteye sahip olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak, tasarımcı bağımsız bir yüklenici ve şirket çalışanı değilse, siteyi “kiralanan iş” veya tasarıma ve içeriğin tamamına sahip olduğunuzu belirten bir “telif hakkı ödevi” sözleşmesi olmadan sahip olamazsınız.

10. Ücretleriniz ve ödeme koşullarınız nedir?

Web sitenizi tasarlamak, yayınlamak ve korumak için tüm ücretleri başlangıçta belirlemek çok önemlidir. Ayrıca, webmaster’in saat başı ödeme mi yapacağını mı yoksa aylık istinatçıyı mı tercih ettiğini öğrenmek isteyeceksiniz. Web yöneticisi sizin için yeni bir site tasarlıyorsa, barındırma ve alan adı kayıt ücretleri için ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini öğrenin.