Website Trafiğinizi Arttıracak 4 Örnek Site Çalışması

tarafından
Website Trafiğinizi Arttıracak 4 Örnek Site Çalışması

Bir webmasterın veya blog sahibinin istediği şeylerden birisi, bloğunun  daha çok ziyaretçiye sahip olmasıdır. Bunu para kazanmak yada online itibar gibi çeşitli amaçlar için kullanabilir. Önceden bunu yapmak çok basit iken, günümüzde milyonlarca web sitesi arasından sıyrılıp kendini göstermek ve ziyaretçiyi arttırmak, çok zor bir durum haline gelmiştir. Geleneksel yöntemler ile bunları elde etmek zordur. Ancak sizlere vereceğimiz birkaç web sitesinin taktiği ile, kendi web sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz.

Yükselen Trend: Tumblr

Tumblr sitesinde 140 milyona yakın bloğun olduğunu, en fazla ziyaretçisi olan 25. site olduğunu, aylık 400 milyon tekil ziyaretçisi ve çoğunluğun 25 yaş altı olup %60’ın kadın olduğu bir blog sitesi olduğunu biliyor muydunuz? Bu büyük potansiyelin tek bir faydası var: marka bilinirliği!

Bir web sitesi, bir markadır.  Tumblr üzerinden açacağınız bir bloğunuz sayesinde sitenizin içeriğini bloğunuzda tanımlayabilir ve sitenize dofollow bağlantı alabilirsiniz. Paylaştığınız bir gönderi, 100 defa yeniden paylaşıldığında; 100 blogdan dofollow link almış olacaksınız. Bu hem seo, hem de ziyaretçi demektir.

İlginizi Çekebilir :   En Kolay Website Optimizasyon

Tumblr, bir içerik keşif alanıdır. Google Trends faydalı bir araç olmasına karşın; Tumblr üzerindeki etiket kullanımı ile o anlık popüler konuyu bulabilir, bloğunuzda bir yazı yazabilir ve bunu Tumblr’da paylaşarak maksimum trafik çekebilirsiniz.

Ancak tüm bunlar bir seo çalışması iken, Tumblr’ın örnek bir site olmasını sağlayan özelliklerinden birisi; MEMES ürünleridir. Memes, caps olarak bilinir ancak temel olarak bir resmin üzerine yazı yazılmasıyla ortaya çıkan üründür. Özellikle insanların beğeneceği bir resim üzerine ilgi çekici bir yazı yazıp yayınlamak, bayan bloggerları dikkatini çekmek için harika bir yöntemdir. Örnek bir Memes’i buradan görebilirsiniz.

WEBSİTE TRAFİK 1

Tumblr’ı önemli kılan diğer etmenler ise şunlardır:

  • Bol fotoğraf kullanımı,
  • Tırnak işaretlerine verilen önem.
  • Hareketli fotoğraf paylaşımı

Yukarıdaki bu 4 özelliği web sitenizde kullanmaya dikkat ederseniz, zamanla trafiğinizin arttığını göreceksiniz.

Başlıklarda sayılara önem veren site: Onedio

Onedio ile tanışmayan ve bu tarz bir bloğa sahip olmak istemeyen yoktur. Çünkü Onedio’nun paylaşımları binleri bulur ve tüm sosyal medyalarda viral gibi yayılan başlıklara sahiptir. Onedio, Buzzfeed gibi sitelerin bir kopyası olmasına karşın ülkemizde ilk olduğu için geniş bir takipçi, hayran kitlesine sahiptir. Onedio’nun taktiğini kullanarak sizlerde web sitenize hit çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Forum Açacaklara Tavsiyeler

Bunun için öncelikle başlıklara dikkat etmelisiniz. Günümüzde artık başlıklarda sayıların kullanılması, okunma oranını arttırmıştır. Sizde başlığınızı “Trafiğinizi arttıracak örnek çalışmalar” yerine, “Trafiğinizi arttıracak 4 örnek çalışma” gibi düzenleyebilirsiniz.

İkincisi ise bol resim kullanmak ve kullanılan resimlerin, ilgi çekici ve gif formatında olmasıdır. Blogunuzdaki yazıları resimlerle ve özellikle gif resimleri ile doldurmanızı tavsiye ederiyoruz.

Öne çıkarılmış görsel ile dikkat çekin: haber siteleri

Haber sitelerinin mantığını biliyorsunuzdur. Bir yazının öne çıkarılmış resmi, ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalıdır. Günümüzdeki insanların artık merak duygusuna yenik düşmesini kullanarak, yazınızın okunmasını sağlayabilirsiniz.