Anasayfa / Linux / Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?
dizinsifreleme - Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?

Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?

Sitelerimizin admin paneli en önemli kısmıdır. Herhangi açık ile siteniz hacklenebilir . Buna engel olmak için bazı güvenlik önlemleri alırız.  Maximum güvenlik istiyorsanız bu konuda size dizin şifrelemeyi gösteriyorum. Kullanıp kullanmamak size kalmış.

İlk önce cpanel’e giriş yapın ve dosyalar kısmındaki dizin gizliliği seçeneğine tıklayın. dizingizliligi - Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?

Şimdi siteminiz şifrelemek istediğimiz kısmını seçiyoruz.  Bir klasör açmak için simgeye tıklayın. Bir klasör seçmek için isme tıklayın. Örnek olarak wp-admin klasörünü seçelim.

dizinsecme - Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?

 

Bu alanları doldurduktan sonra şifreleme için kullanıcı adı ve şifre ayarlıyoruz.

dizinson - Cpanel Dizin Şifreleme Nasıl Yapılır ?

Kaydettikten sonra dizin artık şifreli olacaktır. Tarayıcınızda girmeyi denerseniz kullanıcı adı ve şifre sorduğunu görebilirsiniz. Eğer şifreyi doğru girmezseniz ekrana 401 hatası yansır.  Admin panellerinizi bu şekilde güvenlice şifreleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Linux SSH ile İnternet SpeedTest Yapmak

1 Yorum

  1. Berat Toprak

    Tabii webmasterlar olarak birçok projeye girişiyoruz. Bunun yanında projelerimizin başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Bu yüzden birçok önlem alsak da login ekranı gibi yetersiz kalıyor. cPanel dizin şifreleme ile kolay bir şekilde halledebiliyormuşuz. Teşekkür ederim yardımı dokundu. Projelerimi bu şekilde şifreleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir