Anasayfa / Tanıtım / Tabletlerde Chip Tamiri
tablettamiri 660x330 - Tabletlerde Chip Tamiri

Tabletlerde Chip Tamiri

Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi cep telefonlar ve tabletlerdir. Dolayısıyla kullanım alanı o kadar geniştir ki öyle tek bir amaçla düşünmemek gerekir. Ancak tabletleriniz bazen hiç beklemediğiniz ya da istemediğiniz şekilde kırılabilir ya da arıza verebilir. Bu durum panik yaratacak kadar önemlidir çünkü aynı zamanda sektörünüzle alakalı olarak da kullanmak durumundaysanız size zaman kaybettireceği anlamını taşır. Burada yeni bir tablet almak icap ediyor olabilir ancak bozulan ya da kırılan bir tableti de geri dönüştürebilmek ekonomik açıdan daha faydalı olacaktır. Üstelik içerisinde size ait olan bilgilerinde alınabiliyor olması dolayısıyla yenisini almaktan hem daha ekonomik hem de daha iyi olacaktır.

Peki, kırılan ya da bozulan bir tableti tamir ettirmek güvenli mi?

Bu sorunun yanıtını rahatlıkla evet diye cevaplayabiliriz. Özellikle de burada chip tamirinden söz etmek doğru olacaktır. İşini bilen profesyonel bir teknik servisten hizmet aldığınız da sonunun % 90’ını çözmüş olursunuz. Çünkü işini bilen ehil eller gün boyunca aynı cihazlar üzerinde çalıştıkları için gerek tamir konusunda gerekse parça değişimi konusunda uzmanlaşmıştır.

İlginizi Çekebilir :   İstanbul'un En Kaliteli Özel Bosch Servisi

Tabletlerin en büyük sorunlarının başında chip arızaları gelir. Chip’in görevi yonga ile board arasındaki lehimler sayesinde iletişimi kurmaktır dolayısıyla burada lehimlerden birinde kopma yada yapısının bozulması halinde bu arızalar kendisini gösterir. Buradaki sebep ise cihazın fazla ısınmasından kaynaklıdır. Isınmaya bağlı olarak bozulmalar yaşayan bu chipler artık görevlerini tam anlamıyla da yerine getiremeyecekler demektir. Laptoplarda ya da Pc’lerdeki bozulmaların nedenleri de budur. Bu şekilde bir durumla karşı karşıya kaldığınız da açılmama, kilitlenme ve ya bilgisayarın kendi kendine reset atma sorunları yaşarsınız.

Burada size bahsetmek istediğimiz ve yılların tecrübesine dayanarak işini en iyi şekilde yapan bir firma olan https://www.piranateknikservis.com/ adresini önermek istiyoruz. Alanında uzman olan servise gün içerisinde telefonla ya da maille ulaşmanız durumunda gerekli olan servis desteği sorunsuz bir şekilde sağlanacaktır. Cihazınız firmaya ulaştığı andan itibaren hızlı bir tamir ve onarım süreci içerisine girilerek neticede arıza ile ilgili size bilgi verilecektir.

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

buderus 310x165 - İstanbul Buderus Servisleri Artık Tek Bir Adreste

İstanbul Buderus Servisleri Artık Tek Bir Adreste

Yaşadığımız dönemin en sevilen markalarından biri de Buderus markasıdır. Uzun zamandan beri kendi sektörünün en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir