TC Kimlik No ile Neler Öğrenilebilir

tarafından
TC Kimlik No ile Neler Öğrenilebilir

Aslında TC kimlik numarası gerçekten çok önemlidir. TC kimlik numarası sorgulama olayı hafife alınmamalıdır. Günümüz internet çağında dolandırıcılar da teknoloji gibi sürekli gelişmektedir. Bu gelişmelerin sonucu ülkemizde ve dünya yüzdesinde dolandırıcılık sayısı çok fazla artmıştır.

Aslında yakında elektronik kimliklere geçtiğimizde bu sorunların bir kısmı da çözülmüş olacak diyebiliriz. Tabi elektronik kimlik uzun ve zor bir yolculuk sonrası olacak.

Büyük şehirlerde geçişi her ne kadar hızlı olursa olsun doğu şehirlerinde 60 yaşına gelmiş ama halen kimlik kartı olmayan yüzlerce insan var. Peki şuan size ait olan TC kimlik numaraları ile neler yapabilirler hiç merak ettiniz mi?

TC Kimlik Numarasından Adres Öğrenebilirler.

Araba Alabilirler

Sizlere ait olan TC kimlik numaraları ile kendilerine araç alabilirler. Tabi bu araçla ne yapacaklarını bilemeyiz. Lakin bildiğiniz gibi dolandırıcılık ile aldıkları arabadan da hayırlı bir iş geleceğini sanmıyoruz. Aldıkları araba sizin üstünüze olursa siz sorumlu olursunuz.

Banka Hesabı Açabilirler

Aslında günümüzde en çok kullanılan dolandırma sebeplerinden biride banka hesabı açmak içindir. Belki diyorsunuz ki benim adıma banka hesabı açılmasını neden istesinler? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit, sizin adınıza açacakları bir banka hesabı ile kara para haklaya bilirler. Paravan hesap olarak kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir :   Tek Parça HD Yerli Filmler

Bu yukarıda saydıklarım aslında sadece 100’lerce yapılabilecek olandan sadece bir kaçıdır. Eğer sizin de TC kimlik numaranız çalındıysa polise bildirmekte fayda var. Aksi taktirde büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.