Stres Çarkı Nasıl Daha Uzun ve Hızlı Döner ?

tarafından
Stres Çarkı Nasıl Daha Uzun ve Hızlı Döner ?

Stres atmak adına hemen hemen her dönem çeşitli yöntemler, çeşitli stres atma ürünleri popüler oluyor. İlk olarak stres toplarıyla yaygınlaşmaya başlayan furya daha sonra ise stres yüzükleri, stres bilezikleri derken çeşitlenerek günümüze kadar geldi. Her dönem yeni bir ürünle yeniden gündeme gelen konu şimdilerde ise stres çarkı adı verilen bir cihazla tekrar gündeme geldi.

Stres toplarının, stres yüzüklerinin yerini almaya başlayan yeni seri ürünler gerek eğlenceli yapısı gerekse de bağımlılık derecesine varan kullanımlarıyla son dönemin en popüler konularından da biri haline geldi. Yavaş yavaş bir çılgınlık haline dönüşmeye başlayan stres çarklarının bu kadar ilgi görmesiyle beraber ürün hakkında bilgilerde merak edilmeye başlandı. Peki nedir bu stres çarkı denen şey? Nasıl kullanılmalı? Stres çarkı nasıl daha uzun süre döner? Tüm bu soruların cevaplarına bakalım.

Stres Çarkı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Farklı şekilleri olsa da genel olarak 3 bölümlü, adından da anlaşılacağı gibi bir çark şekline sahip olan ürün rulman adı verilen mekanizmalardan oluşturulmuş bir sisteme sahip. Tam orta kısmında yer alan rulman merkez rulman olarak değerlendiriliyor ve rulman üzerindeki kapak sayesinde stres çarkını döndürebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir :   iOS 8 Beta 2 İnceleme!

Mekanizmanın etrafında yer alan diğer rulmanlar ise merkezle değiştirilebilir olduğu için genelde yedek olarak kullanılıyor. Çarkın dönmesini sağlayan ise mekanizma içerisinde yer alan bilyeler. Hem seçtiğiniz ürüne bağlı olmakla beraber hem de döndürme stiline bağlı olarak bu çarkların 4 dakikaya kadar döndürülebildiğini de belirtelim.

Stres Çarkını Daha Uzun Döndürme Yöntemleri

Asıl merak edilen konu ise stres çarkı olarak bilinen bu ürünün nasıl daha uzun süre döndürülebileceği. Bu konuda kullanıcıların deneyebilecekleri birkaç farklı yöntem bulunuyor. Tüm yöntemlerin genel olarak rulmanların temizlenmesi üzerine olduğunu belirtelim. Öncelikle kullanılan yöntemleri kısaca sıralayalım.

  • Tiner içerisinde 5 dakika bekletme.
  • Kolonya içerisinde 5 dakika bekletme.
  • Yağ çözücü madde ile rulmanları temizleme
  • Rulmanları sürekli döndürmeye devam etme

Tüm bu yöntemler genel olarak rulmanların temizlenmesi ve etrafındaki fazla yayın dağılmasıyla rulmanların daha akıcı bir şekilde dönmesini sağlamakta. Uzun süreli kullanımlarda da stres çarklarının kendi kendine hızlanmasının ve daha uzun süre dönmesinin nedeni bu. Tüm bu yöntemler aynı zamanda stres çarklarında yer alan rulmanların daha kolay ivme kazanmasını da sağlamakta. Haliyle çok daha fazla dönüş hızı da elde ediliyor.

İlginizi Çekebilir :   Apple, iPhone 8'de yaşadığı maliyetleri tüketiciye yıkabilir