Google Play Store Üzerinden Alınan Uygulamayı İade Etme

0

Android işletim sistemiyle beraber dünyanın en çok kullanılan uygulama mağazalarından biri haline gelen Google Play Store kullanım oranlarını artırırken bir yandan da uygulama sayılarını yükseltmek için geliştiricilere verdiği desteği arttırmaya başladı. Haliyle sürekli olarak yeni uygulamaların eklendiği mağazada her uygulamadan bekleneni almak ise mümkün olmuyor.

Özellikle ücretli uygulamalarda, uygulamanın istenen özellikleri sunamaması kullanıcılar için ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Google’ın bu gibi durumlarda kullanıcıları koruma adına sunduğu hizmetlerde yok değil. Bu hizmetlerden birisi de Google Play Store uygulama iadesi. Peki beğenmediğimiz ya da belirtilen özelliklere sahip olmayan uygulamaları nasıl iade edebilirsiniz?

Google Play Store Uygulama İade Etme Aşamaları

Aldığımız bir uygulamayı iade etmek için yapmamız gereken işlemleriyse şöyle sıralayabiliriz;

  • İlk olarak yapmanız gereken Android işletim sistemine sahip cihazınızdan “Google Play Store” uygulamasına girmek olacaktır. Tüm işlemleri bu uygulama üzerinden yapacağız.

Google Play Store uygulama iade

  • Uygulamayı açtıktan sonra ise sol kısımda yer alan üst üste çubuk şeklinde görüntüye sahip “menü” tuşuna basıyoruz. Menü kısmını açtığımızda karşımıza uygulamanın ayarlar bölümü gelecek.
  • Buradan “hesap” sekmesine girmeniz gerekiyor. Şimdi ise “sipariş geçmişi” kısmına girmeniz gerekiyor. Bu ekran sipariş özetlerimizin görüntülendiği bölüm. Tüm siparişlerinizin görüntülendiği bu ekranda iade etmek istediğiniz uygulamayı seçmeni gerekiyor.

Google Play Store uygulama iade

Önemli Not: Google Play Store uygulama iade sisteminde koşulsuz iade seçeneği bulunmakta. Koşulsuz iade seçeneğinin geçerli olduğu süre ise 2 saat. Eğer aldığınız oyunu ya da uygulamayı 2 saat içerisinde “geri ödeme yap” butonuyla iade ederseniz anında geri ödeme alıyorsunuz. Eğer bu süre geçmişse o zaman aynı ekranda “sorun bildir” bölümü yer alıyor. Sorun bildir ekranında Google’a mesaj göndermeniz gerekiyor. Google’a neden uygulamayı iade edeceğinizi mesaj ile anlattıktan sonra değerlendirme sonucunda yine ücret iadesi alabiliyorsunuz. Son olarak tüm bu işlemler sırasında lisans paylaşımının yapılmamış olması gerektiğini de belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.