Anasayfa / Webmaster / Forum Açacaklara Tavsiyeler
forum - Forum Açacaklara Tavsiyeler

Forum Açacaklara Tavsiyeler

Gerek sosyal medyada gerek webmaster forumlarında karşıma çıkan bir konu da “forum açacağım” başlıklı konular. Bu konuda tecrübelerime dayanarak bir  yazı yazmak istedim. Çünkü çoğu kişi hevesle forum açıp sonradan hayal kırıklığına uğruyor. (geçmişte bende aynı hatayı yaptım) Şimdi adım adım yapılması ve yapılmaması gerekenlerden bahsedeyim.

 

 1- Genel Forum Olmayın !

Açılan çoğu forum genel kategoride açılıyor. Fakat genel kategoride yarışmak en zorudur.  Frmtr gibi birçok forum size yer bırakmaz. Fakat genel değil de özel bir kategoriye yönelik forum açarsanız rakip sayınızda azalma olur. Özel derken anlatmak istediğim bir oyun forumu gibi yani counter strike oyunu hakkında paylaşım yapan forumlar gibi.

2- Düzgün Domain Düzgün Tema !

Karşıma çıkan en büyük saçmalıklardan biri de aşağıdaki gibi bir forum adresi

forum.www.cemkarakurt.com.tr

Kişisel sitelerine forum kuranlar var. Bu şekilde olan forumlar diğerlerine göre 1 adım geridedir. Forum kuracaksanız akılda kalıcı bir domain olmalı. Anlamlı olması gerekmez ama orjinal olmalı.

3- Bir Ekibiniz Olsun !

Eğer bir forum kuracaksanız bir ekibiniz olmalı. Sürekli paylaşım yapıp forumunuza üye çekebilecek ekip üyeleri olmalı. Tek başınıza koskoca bir forumu yönetmek zor zordur.

İlginizi Çekebilir :   Yllix Medya İle Para Kazanın

4- Azimli Olun , Durmayın !

Forum siteleri öyle 1-2 haftada hemen hitlenecek  siteler değildir. Bazen 1 ay bazen 1 yıl sürebilir bu yüzden sabırlı olmalısınız. Forumu sürekli güncel tutup kullanıcı sayınızı arttırmaya çalışmalısınız.

5- Reklam Yapın Kullanıcı Çekin !

Arama motorlarında sayısız kayıtlı site var. Bu kadar site arasında kullanıcının sizin forumunuzu görme olasılığı çok azdır. Bu yüzden onların size gelmesini beklemeyin siz onlara gidin. Eğer imkanınız varsa sitenizle aynı kategorideki sitelere reklam verin. Yoksa sosyal medyayı iyi kullanın. Aslında sosyal medyayı nasıl kullanacağınızı biliyorsanız sitelere reklam vermenize gerek yok.

Genel olarak bildiklerimi aktarmaya çalıştım. Özet geçersek forum açmak uzun vadeli ve sabır emek isteyen bir iştir. 

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

sslcheck 310x165 - SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

Son zamanlarda birçok hosting firmasının ve ssl firmalarının sertifikayı ücretsiz dağıtmaya başlaması ile birlikte güncel …

3 Yorum

 1. Mert

  Gerçekten forum açacaklar için yol gösterici bir yazı olmuş.

 2. Enes YARALI

  Bizler bir forum kurmayı planlıyorduk ki bu konu ile karşılaştık, söylediklerinizi harfiyen yerine getireceğiz. Katkısı olacağından şüphem yok.

 3. Hayri Kırşan
  Hayri Kırşan

  Dediğin gibi tek kategoride yarışmak lazım . Genelde hakikaten zor . Çünkü internette bir sürü forum var . Mesela hangi konuya hakimsek ona nazaran forum açmamız daha uygun . Forum açacak arkadaşlar mutlaka göz önünde bulundurmalı bunları güzel paylaşım .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir