Backlink Analiz Siteleri

tarafından
Backlink Analiz Siteleri

backlinkBacklinklerin öneminden daha önce bahsetmiştik.Seo açısından ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor.Fakat yazıma şunu eklemiştim “çok değil kaliteli backlink” . Eğer kalitesiz sitelerden backlink alırsak bu bizim zararımıza olur.Peki aldığınız backlinkleri nasıl mı göreceksiniz ? İşte bu konumuzda backlink analiz sitelerini tanıtacağım.Aldığınız backlinklerin,do follow ya da no follow oluşu ve diğer özellikleri görebileceğiniz backlink analiz siteleri var.Ben size aralarından seçtiğim kaliteli olanları sunacağım.

Ahrefs Site Explorer & Backlink Checker – Siteye Gitmek İçin Tıkla

ahrefsAyrıntılı raporlama özelliği var.Ayrıca site tasarımları çok hoş.Toplam backlink sayınızı ve backlinklerinizin ayrıntıları görebiliyorsunuz.Sitenize çıkarılan linkin sosyal medyada ne kadar paylaşıldığını nofollow’mu / dofollow’mu yoksa text halinde mi backlink çıkardığını da gösterir.Üye olmadan 3 site sorgulayabiliyorsunuz.Üye olduğunuzda bu sayı 10’a çıkıyor.

 

Open Site Explorer – Siteye Gitmek İçin Tıkla

seomoz_open_site_explorer

Open Site Explorer gerek hoş ve sade tasarımı , gerek araçları ve gelişmiş scripti ile başarılı backlink analizi yapabiliyor. Google’in önemsediği Page Authority ve Domain Authority değerleri yer almakta. Bu veriler 30’dan aşağıda ise siteniz çok kötü gidiyor demektir.Premium üyelik alarak daha fazla servisten yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :   Whois Backlink Siteleri

Majestic SEO : Backlink Checker & Site Explorer – Siteye Gitmek İçin Tıkla

majestic-backlink-explorer-957247Site yaklaşık 10 dil üzerinden yayın yapıyor.Diğer siteler gibi bu sitede de ücretsiz üyelik var.Üye olmazsanız backlinklerinizin hepsini göremiyorsunuz.Site size backlinkleriniz hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.Eğer backlinklerinizi görmek istiyorsanız bu site de ilk tercihlerinizden biri olmalı.