Hacklink Nedir? Hacklink Zararları Nelerdir?

0

Web sitelerinizi oluşturduğunuz da sitenizin rakiplerinizin önüne geçmesini istiyorsanız öncelikli olarak belli çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Hem rakiplerinizi geri de bırakarak hem de birçok kişiye ulaşmak için sayfalarınıza en iyi çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Arama motorlarının sayfalarınıza onay vermesi bile sizlerin istediğiniz büyük kitleye ulaşacağının garantisini maalesef ki veremez. Bu yüzden sitenize yapacağınız SEO çalışmaları ile sitenizi istediğiniz kitleye ulaştırabileceksiniz. SEO çalışmalarının en önemlilerinden biri de Hacklink çalışmasıdır. Sitelere yapılan çalışmalarda yasal olarak yapılmasına engel olunsa da Hacklink çalışması sitelerinizi yükseltecek çalışmalardan bir tanesidir.

Hacklink Çalışması Nedir?

Hacklink çalışması, bir web sitesinin linkini başka web sitesi üzerinden çekme yöntemlerinden bir tanesidir. Daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacak olursak çok fazla index alan bir sayfayı hackleyerek link ihtiyacı olan siteye ait linklerin web sitesi üzerine yerleştirilmesiyle meydana gelmektedir. Siteler üzerine yerleştirme işlemi çok farklı yollardan meydana gelebilir. Bu yüzden bu çalışmayı yapacak seo uzmanının çok dikkatli olması gereklidir. Yerleştirilen linkler site içerisinde ne kadar uzun süre kalırsa yönlendirmiş olduğunuz siteye yönlendirmeler o kadar uzun olacaktır.

Hacklink çalışmalarını sitelere farklı yollar ile yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz çalışmalarda önemli olan karşı sitenin sizleri fark etmemesidir. Sitelerinize yapacağınız hacklinkler şu şekilde yapılmaktadır;

  • Web sitenin kodlarına girerek, bu kodlarda olan linkleri yerleştirmektir. Kodlar web site sahiplerinin çok dikkatini çekmeyeceği yerler olacağından buraya yerleştirilen hacklinkler göze çok batmaz.
  • Kodların içine link yerleştirmekten başka kullanılan bir diğer yöntem ise sayfa içerisine link yerleştirmektir. Burada dikkat edilmesi gereken tek yöntem sayfanın arka plan rengi ile yerleştirilen kod yazısının rengi aynı olmalıdır.

Hacklink Zararları Nelerdir?

Sitenizi yüksek index alamsı için bu çalışmayı arada yapabilirsiniz. Fakat yapacağınız hacklink çalışmasını sık sık yaparsanız farklı sitenin gözüne batabilirsiniz. Bu yüzden yapacağınız çalışma ara ara ve kitle odaklı olmalı. Hacklink çalışmasını fazla yaptığınız da zararlı şunlardır;

  • Hacklink anlaşılırsa sitelerinizi sıkıntıya sokabilir.
  • Hacklink yasal bir işlem değildir.
  • Devlet kurumlarına hacklink yapıyorsanız cezai yaptırımları çok daha ağır olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.