Apple’ın sızıntı engelleme yöntemi bile sızdı!

tarafından
Apple’ın sızıntı engelleme yöntemi bile sızdı!

Bildiğiniz üzere sadece Apple değil tüm teknoloji devleri hergün her saat sızıntı bir haberle gündem oluyor. Apple de bu firmaların dışına kalmıyor. Laf konusu sızıntıları nasıl denetim altına aldığı ironik bir şekilde sızdı. Sızan ses kaydında Apple‘ın nasıl önlem aldığı ortaya çıktı.

Apple’ın güvenlik yöneticileirnin düzenlemiş olduğu toplantıda sızıntılar ile ilgili birkaç strateji paylaşılıyor olup kuytu kalmanın Apple için kayda değer olduğu mesajına aksan yapılıyor. Apple’ın sızıntıları askıya alma taktiklerinden bir parça başına ise New Product Security adlı tahlil takımı tarafından yürütülüyor olup sızıntıların en kayda değer kaynaklarının tedarik zinciri olduğu bölümün direktörü tarafından belirtiliyor. Dolayısıyla tedarikte çalışanlar yeni ürünlerin parçalarını çalabiliyor bununla kalmayıp basına veriyor yahut kara borsada satabiliyor.

Apple’ın kendi kampüsünde yaşanan sızıntıları engellemesi için Secrecy Program Management grubunun üyelerini yeni ürünler üstünde çalışan takımlara yaymak var. Genel Olarak geliştirmiş olduğu ürünleri bakımlı tutmasıyla bilinen teknoloji devi Apple, son yıllarda bu etkiisni kaybetti. Yeni ürünler tanıtımdan önce sızmaya başladı. Apple’ın mahremiyet çabaları bir sonraki iPhone 8 için.

İlginizi Çekebilir :   Hololens İle Super Mario Oynanınca!

Peki sizce Apple, bu çabasında başarılı olabilecek mi?