iOS 8 Ne Zaman Geliyor?

iOS 8 Ne Zaman Geliyor?

Dün ikinci resmi tanıtım etkinliğiyle yeni nesil akıllı telefon, akıllı saat ve ilk phablet markasını duyuran Apple’dan yeni bilgiler var. Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen WWDC 2014 etkinliğinde tanıtılan ve geliştiriciler için indirilebilir olan iOS 8’in Final sürümü de yayınlandı.

Bir uygulama geliştiricisi yapılarak, iOS 8’in Beta versiyonunda iPhone 4S, 5, 5S ve 5C için Radikal değişikliklerin ve şaşırtıcı yeniliklerin gelmediğini size belirtebilirim. Fakat, dün tanıtılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile büyük bir güce sahip olacak iOS 8, Android’i andıran bazı dikkat çekici özellikleri vardır.

Widget ikonlarının yer değiştiğini, Youtube veya Facebook Messenger konuşma balonlarının ana ekrana getirilebilmesine imkan sağlayan Android’in canı iOS 8 ile oldukça canınızı sıkabilir. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a kattığı esneklik sayesinde kullanıcısının beğenisini kazanmayı planlayan iOS 8’in çıkış tarihi de açıklandı.

iPhone phone 4S, 5, 5C, 5S, iPad 2, iPad 3, iPad Air, iPad Mini ve Retina ekranlı iPad modelleri için yayınlanacak iOS 8’i 17 Eylül günü saat 18:00’dan sonra uyumlu cihazınıza indirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

8 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir