Hayatımızı Kolaylaştıracak Teknolojik Bir Yenilik

1

Gelecekte insanların hayatını oldukça kolaylaştırak yenilikler başgösterecek.Fiziksel olarak işgücünü azaltacak robotlar, günlük işlerde oldukça etkili olacaklar.Bazı firmaların yaptıkları akıllı telefonlar  veya tablet pcler , odanızdan geniş ekran TV var gibi fotoğraf çekebiliyorsunuz.Firmanın hazırladığı dökümanı  TV nize koymak ve uygun bir ayarlama yaparak akıllı kamera sistemiyle sanal bir gerçeklik sağlayarak uygulayabiliyorsunuz.Böylece TV’yi satın almadan odanızda nasıl durduğunu önceden görme olanağı sunuyor.

2025-2030 yıllarında geliştirilen robotların sayısı insan sayısını geçeceğe benziyor.Sizin yaptığınız işleri yapacak (Araba kullanmak vb.) ancak insan zekasına sahip olamayacak tabi ki!

2040 yılından sonra yapılan robotlar ise zekamızı da tehdit edecek şekilde olacağa benziyor.Ama o zamana kadar Artırılmış Gerçeklik okullarda ve hastanelerde kullanım alanı bulacak.Belki de 2050 yılında android arkadaşınızla bu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz karşılıklı bir kahve içerek!

1 yorum
  1. MURAT diyor

    teknoloji gün geçtikçe ilerliyor ve nerede ise yetişemez hale geldik gibi.. robotların ileri ki zamanlarda artması gözle görünür bir durum ki hayatımızın her noktasında elektroniğin etkisi büyük.. bu durum insanlık için iyi olacak gibi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.