Sony, PS4 sayesinde 20 yıllık rekoru kırmaya hazırlanıyor

0

Sony bir süredir PlayStation odaklı bir şirket olarak ilerlemeye devam ediyor. Kuşkusuz şirket öteki alanlarda da kötü işler yapmıyor. Ama PlayStation en fazla gelir elde eden mahsul olmaya devam ediyor. Eğer tahminler içten çıkarsa Sony, PlayStation 4 tamamen yıllar boyu ulaşamadığı bir kâr miktarına erişecek.

Tokyo’daki genel merkezde Sony’nin geleceğiyle ilgili olarak açıklamalar yapan şirket CEO’su Kazuo Hirai, Sony’nin yeni bir rekora imzalamak üzere olduğunu ifade etti. 20 yıldır görünmeyen bir şekilde 500 milyar Yen (yaklaşık 4,5 milyar dolar) kâr edeceği belirli Sony’nin böylece yüzde 73’lük bir büyüme yaşayacağı dile getiriliyor. Hirai, bu rakamlara ulaşılabilmesinin peşinde Sony’nin oyun ve benzeri geçirgen piyasasındaki başarısının yattığını belirtiyor. Televizyon ve mobil aygıt piyasasında da işlerin iyi gittiği belirtilirken önümüzdeki yıllarda oyun tarafında manâlı bir büyümenin yaşanması öngörülüyor. 2018’in mart ayında toplamda 78 milyon PlayStation 4 satışının gerçekleşmesi bekleniyor. Bu da toplamda 83,8 milyon satış rakamına erişen PlayStation 3’ün yakın zamanda geçilebileceğini gösteriyor.

Hirai’nin açıklamalarına kadar şirkette işler iyi bu arada acilen kendilerini çok daha manâlı bir görev bekliyor; kârlılığı sürdürülebilir kılmak. Sony’nin rekora imza atıyor olması kayda değer bir gelişme lakin eğer bu durum devam ettirilemezse bu galibiyet da yararsız kalabilir. Sony gelecek yıllarda neler yapacak bunu her zaman birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.