Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatmak
facebook front 179 2232542b 620x330 - Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatmak

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatmak

Facebook kısa süre önce otomatik video oynatma özelliğini devreye soktu. Fakat çoğu kullanıcı bu durumdan şikayetçi. İnternette okuduğum kadarıyla facebook otomatik video oynatma özelliğini daha fazla kazanabilmek için getirmiş. Videolar otomatik oynatılacağı için gösterim sayısı daha yüksek olacak ve reklam fiyatları yükselecek. Fakat videolar otomatik açıldığı için internet paketinizi harcayabilir. Ayrıca video olarak virüs de çıkabilir. Bu yüzden çoğu kişi bu özelliği kapatmak istiyor. Ben hem telefon hem de bilgisayardan kapattım. Böylesi daha güvenli. Şimdi anlatıma geçelim.

Bilgisayar İçin : 

Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ üstte bulunan ayarlara tıklayın. Oradaki sol menünün en altında Videolar (Videos) var ona tıklayın ve karşınıza seçenekte kapalıyı işaretleyin.

Telefon İçin :

Android telefonunuzda otomatik video oynatmayı kapatmak istiyorsanız, Facebook uygulaması içerisinden sağ üst kısımdaki üç paralel çizgiden oluşan Menü tuşuna basın. Buradaki Yardım ve Ayarlar kısmı altından Uygulama Ayarlarını seçin. Oradaki Genel Ayarlar bölümü altında “Video Otomatik Oynatımı” seçeneğine tıklayın ve Kapalı olarak seçin.

İlginizi Çekebilir :   Facebook Paylaşımlarınızı Kaydedin!

iOS cihazlarda ise otomatik oynatma özelliğini kapatmak için de, Ayarlarda bulunan Auto-play‘i seçerek Off olarak işaretlemelisiniz.

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

twitterunfloow 310x165 - Takip Etmeyenleri Otomatik Çıkarma Kodu

Takip Etmeyenleri Otomatik Çıkarma Kodu

Twitterda takip etmeyenleri takipten çıkarmak yani unfollow yapmak için tek tek uğraşmanıza gerek yok. Bunun …

1 Yorum

  1. Eskişehir

    kapatılabildiğini bilmiyordum, iyi oldu öğrendiğim. Son zamanlarda yapılan en kötü güncelleme bence, fiyasko..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir