Anasayfa / Sosyal Medya / Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?
social media chalkboard ss 1920 800x450 660x330 - Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal medya pazarlaması, sosyal medya siteleri aracılığıyla trafik kazanıyor veya dikkat çekiyor.

Sosyal medya kendisi, kökten farklı sosyal eylemler sağlayabilen siteler için yakalanmış bir terimdir. Örneğin, Twitter, insanların kısa mesajlar veya başkalarıyla “güncellemeler” paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış bir sosyal sitedir. Buna karşın, Facebook, güncellemeleri, fotoğrafları, etkinliklere katılmayı ve diğer çeşitli etkinlikleri paylaşmayı sağlayan tam kapsamlı bir sosyal ağ sitesi.

Arama ve Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl İlgili?

Neden arama pazarlamacısı – veya arama motorları hakkında bir site – sosyal medyayı önemsiyor? İkisi çok yakından alakalı.

Sosyal medya, haber içeriği gibi yeni içeriğin ortaya çıkmasına neden olur ve “keşif” bir arama etkinliği niteliğindedir. Sosyal medya, sırayla SEO çabalarına destek veren bağlantılar kurmaya da yardımcı olabilir . Birçok kişi sosyal medya içeriklerini bulmak için sosyal medya sitelerinde de arama yapıyor. Sosyal bağlantılar, bir sosyal medya ağında veya bir “ana akım” arama motorunda bazı arama sonuçlarının alakasını da etkileyebilir.

Pazarlama Alanında Sosyal Medya Pazarlaması

Marketing Land, Arama Ağı Arazi için kardeş site olup, sosyal medya pazarlaması dahilindeki bu popüler konuları da içeren İnternet pazarlamacılığının tüm  yönlerini kapsar :

 • Facebook
 • Instagram
 • Pinterest
 • Linkedin
 • Youtube
İlginizi Çekebilir :   Twitter Otomatik Reklam Tweetinden Kurtulma

 

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

ismail 310x165 - Twitter Toplu Favori Hilesi - Kodu

Twitter Toplu Favori Hilesi – Kodu

İlk önce arama yapın. Sonra arama sonuçlarında aşağıdaki işlemleri uygulayın. – Chrome ise CTRL+SHİFT+J yapın. Firefox …

2 Yorum

 1. Berat Yılmaz

  Sosyal Medya Pazarlaması konusunda detaylı bilgilendirme için teşekkürler.Şuanda en popüler hit kazanma alanı olarak adlandırabiliriz aslında.

 2. Hakan T.

  Eğer çok tanınmış bi site değilseniz google aramalardan fazla bi hit alamıyosunuz ama sosyal medya bu konuda eksiklikleri bi nebze olsun gideriyor. Bende kendi sitemde paylaştığımı yazıları mutlaka sosyal medyada yayınlıyorum. Ve hatrı sayılacak bir hit elde ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir