Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

tarafından
Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

Sosyal medya pazarlaması, sosyal medya siteleri aracılığıyla trafik kazanıyor veya dikkat çekiyor.

Sosyal medya kendisi, kökten farklı sosyal eylemler sağlayabilen siteler için yakalanmış bir terimdir. Örneğin, Twitter, insanların kısa mesajlar veya başkalarıyla “güncellemeler” paylaşmasına izin vermek için tasarlanmış bir sosyal sitedir. Buna karşın, Facebook, güncellemeleri, fotoğrafları, etkinliklere katılmayı ve diğer çeşitli etkinlikleri paylaşmayı sağlayan tam kapsamlı bir sosyal ağ sitesi.

Arama ve Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl İlgili?

Neden arama pazarlamacısı – veya arama motorları hakkında bir site – sosyal medyayı önemsiyor? İkisi çok yakından alakalı.

Sosyal medya, haber içeriği gibi yeni içeriğin ortaya çıkmasına neden olur ve “keşif” bir arama etkinliği niteliğindedir. Sosyal medya, sırayla SEO çabalarına destek veren bağlantılar kurmaya da yardımcı olabilir . Birçok kişi sosyal medya içeriklerini bulmak için sosyal medya sitelerinde de arama yapıyor. Sosyal bağlantılar, bir sosyal medya ağında veya bir “ana akım” arama motorunda bazı arama sonuçlarının alakasını da etkileyebilir.

Pazarlama Alanında Sosyal Medya Pazarlaması

Marketing Land, Arama Ağı Arazi için kardeş site olup, sosyal medya pazarlaması dahilindeki bu popüler konuları da içeren İnternet pazarlamacılığının tüm  yönlerini kapsar :

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Youtube
İlginizi Çekebilir :   Facebook Paylaşımlarınızı Kaydedin!