Anasayfa / Tanıtım / E-devlet Sistemi İle Sorgulama
EDEVLET.PNG - E-devlet Sistemi İle Sorgulama

E-devlet Sistemi İle Sorgulama

E-devlet sistemi ülkemizdeki kullanımı en yaygın elektronik sistemdir. E-devlet sistemi, resmi ve özel kurumlar tarafından da kullanılan bir sistemdir. Bu da kullanıcalara ve halka devlet işlerinde büyük kolaylık ve pratiklik sağladı. E-devlet sisteminin kullanılmaya başlamasının sebepleri arasında kurumlar arasında bilgi iletişiminin ve veri toplama işlemlerinin pratik ve hızlı olmasını sağlamak, vatandaşı yönetimde ön planda tutmak ve yaşamını kolaylaştırmak başlıca sebepler olarak sayılmaktadır. Sitemin devamı dahilinde faydaları da şu şekilde olacaktır; ekonomik gelişim artacak, hayat kalitesi yükselecek, halk ve devlet arasındaki bağ güçlenecektir.
E-devlet girişi T.C kimlik numarası ile yapılabildiği gibi, e-devlet kapısı adını verdikleri bir sitesine alınan şifre ve mobil imza sayesinde de kolaylıkla halk ve kurumlar ile bağlantı sağlanabilir bir site ile yapılabilmektedir. E-devlet kapısında kullanıcılara verilen hizmetler gruplandırılmıştır. Bazıları, ssk sorgulama, sgk sorgulama, e devlet icra dosyası sorgulama, ödeme işlemleri, kurumlara ulaşım gibi hizmetlerdir.
Avrupa ülkelerinde de kullanımı yoğun olan e-devlet sistemi ile yaşam kalitesi artmış, birçok iş de pratiğe dönüşmüştür.

İlginizi Çekebilir :   Kusursuz Hizmetiyle Özel LG Servis Sizlerle!

E-devlet sistemi kurulduğundan beri halk işlemlerini, ödemelerini, kayıt işlemlerini ve daha çoğaltılabilecek birçok devlet işlerini bu sistemle halletmeye başladı. İhtiyar insanlarımız halen bankaları veya vergi dairelerini kullansalarda genç, yetişkin ve orta yaş kesiminde e-devlet sistemini kullananlar sıklıkla görülmektedir. E-devlet sisteminin kurucusu Türksat A.Ş olsa da, mali işlemleri gerçekleştirme işi, Mali İşler Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve denetlenmektedir. E-devlet konusunda yardım alınabilecek birçok resmi site vardır. Herhangi bir işlem hakkında bu sitelere başvurulabilir.

Kaynak: http://www.edevletssk.org/e-haciz-sorgulama.html

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

dyson servis numarasi 520x400 310x160 - Özel Kadıköy Dyson Süpürge Servis Merkezi

Özel Kadıköy Dyson Süpürge Servis Merkezi

Elektrikli süpürgelerde önemli markalardan olan Dyson ev kadınlarının en çok tercih ettiği markalardan biri. Hem …

1 Yorum

  1. MURAT

    e devlet sistemi, sahiden bu yönüyle, yani kişini çoğu devlet kurumuna gitmeden kendi bilgilerine ulaşması bakımında güzel oldu. bunu zaman içerisinde daha da çok geliştireceklerini düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir