E-Devlet ve E-İmza ile GSS Sorgulama

tarafından
E-Devlet ve E-İmza ile GSS Sorgulama

E-devlet sisteminin kullanımının yaygınlaşması ile e-imza uygulaması da sıkça duyulmaya başladı. Elektronik ortamda e-devlet kapısı ile halledilen devlet işlerinde, kullanıcının ve kurumun güveni ve iş garantisi açısından önemini arz etmek adına e-imza uygulaması getirildi. E devlet sistemi ile yapılan gss borç sorgulama işleminizi edevlet şifresi ile yapabilirsiniz.

E-imza, elektronik ortamda bulunan bir belgeye ekleyerek işlem yapanın kim olduğunu belirlemek açısından yararlı bir uygulamadır. Belirlenen yasalar ile de belge üzerindeki ıslak imza ile eşdeğerdir. E-imza belirli koşullar ile onaylandıktan sonra kullanıma hazır hale geliyor. Kullanımı gayet basit bir mantıkla çalışan e-imza bilgisayara kurulan bir program ile e-imza sertifikası alınıyor ve diğer sistemlerde de e-imza kabul ediliyor. Ssk sorgulama, sabıka sorgulama ve özellikle ödeme işlemlerinde e-imza çok kullanışlı olabilmektedir. Bu sorgulamaların en büyük avantajlarından biri ise e haciz sorgulama işlemlerinizi tek bir tıkla yapmanıza olanak sağlamaktadır.

E-imza ya da başka bir seçenek olan mobil imza, e-devlet girişi açısından en kolay yöntemlerden biridir. E-imza bilgisayar,tablet veya dizüstü bilgisayarlarda daha yaygın kullanılırken, mobil imza cep telefonları ve GSM kartları ile her an her yerde kullanılabilmektedir. Mobil imza, GSM işletmecilerinden temin edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Tek Parça HD Yerli Filmler

Kaynak: www.gssborcsorgulamak.com