Anasayfa / Css - Html / Youtube Responsive Embed Yapımı

Youtube Responsive Embed Yapımı

Sitenizde youtube videoları paylaşıyorsanız düzgün görüntülenmesini istersiniz. Bilgisayardan düzgün gözükecektir ama telefon ve ya tabletten düzgün gözükmeyebilir. Bu yüzden responsive youtube embed kullanmalısınız. Youtube responsive embed sayesinde videolarınız da her çözünürlüğe uygun olacak.  Bu işlem çok kolaydır. Size vereceğim kodları eklemeniz yeterli.
Css Kodları

HTML Kodları

CSS kodlarını temanızın style.css dosyasına ekleyin. HTML kodunu da göstermek istediğiniz yere yapıştırmanız gerekiyor. Mesela bir konu içine yapıştırabilirsiniz.

HTML ve CSS (Birleşik Tek Kod)

Eğer video boyunu sabitlemek isterseniz allowfullscreen yazısından önce style=’height:500px’ kodunu ekleyin. 500 video yüksekliğidir.

Daha Kısa ve Basit Bir Yol

Yukarıdaki kod herhangi bir youtube videosunun embed kodudur. Koddaki width=”420″ height=”315″ bunları width=”100%” height=”100%” olarak değiştirirseniz temaya göre full genişlik olacaktır. Bu boyutları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kodlarda yazan “https://www.youtube.com/embed/Ud4HuAzHEUc” adresini istediğiniz videonun embed adresi ile değiştirin. Linkin sonundaki “Ud4HuAzHEUc” video id sidir.

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentileri

Sitenize giren kişiler artık sitenizi tek tık ile sosyal medyada paylaşabiliyor.Üstelik sadece küçük bir kod …

1 Yorum

  1. youtube video indir

    Bilgi için teşekkürler.Youtube embed olayını bilmeyenler için güzel ve açıklayıcı bir anlatım olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir