Anasayfa / Webmaster / Yeni Bir Blog Açtım Ne Yapmalıyım ?
sucessful blog - Yeni Bir Blog Açtım Ne Yapmalıyım ?

Yeni Bir Blog Açtım Ne Yapmalıyım ?

Her gün binlerce yeni site açılıyor fakat çoğu site sahibi yapması gereken bazı şeyleri yapmadığı için başarısız oluyor.Bu yazımda size yeni bir sitenin neler yapması gerektiğini anlatacağım.Aşağıda yazanları dikkatli okur ve uygularsanız sitenizin iyi bir başlangıç yapacağına emin olabilirsiniz.

1. Adım : Genel Ayarlar

metatagEvet sitemizi açtık wordpress ya da başka bir sistemi kurduk ve bazı ayarları yapmamız gerekiyor.Örneğin sitenin indexlenmesine izin vermek.Wordpress sistemini kurarken bu soruyu sorar.Eğer izin vermezseniz siteniz arama motorları tarafından indexlenmez.Buna dikkat etmelisiniz.Daha sonra sitenizin Meta Tag ayarlarını yapmanız gerek.Anahtar kelimelerinizi site açıklamanızı meta taglara eklemeniz önemlidir.Şimdi sitemizi arama motorlarına açık hale getirdik.Bundan sonra sitenize bir tema bulup uygulayın.

2. Adım : Arama Motorlarına Kayıt

arama motorları1.Adımda sitemizi arama motorlarına açtık fakat bu yeterli değil.Sitemizi arama motorlarına kaydetmemiz lazım.Google webmaster araçlarına sitenizi ekleyin ve sitemap gönderin,aynı işlemi yandex webmasterda da yapın.Diğer arama motorlarına da sitenizi ekleyin.Sitenizi google’a eklemek için bu bağlatıya tıklayın.Eğer yandex’e eklemek için ise bu bağlantıya tıklayın.Ayrıca google webmaster araçlarında google gibi getir aracı gibi özellikleri de kullanabilirsiniz.Ayrıca bu aşamada sitenizi alexaya ekleyiniz.

3. Adım : Güzel Bir Açılış Yapın

açılışHem sitenizin arama motorları tarafından fark ettirmek hem de alexa sıralamanızı düşürmek için güzel bir açılış yapmanız gerek.Sitenizi arama motorlarına ekledik indexlenmeye hazır.Güzel bir tema bulmanız gerek ki kullanıcılarınızın ilgisini çeksin.Bunu da yaptıktan sonra açılışı yapalım.Blogunuzda ilk yazınız “Açıldık” gibi sitenizin açıldığını duyuran bir yazı olsun.Bu yazınızda bol bol yorum almanız gerek.Bunun için yazınızı sosyal medyalarda duyurun.Ayrıca webmaster forumlarında da paylaşırsanız sizin için yararlı olacaktır.

4. Adım : Artık Hazır

Evet artık blogunuzu açtınız.Bundan sonrası özgün içerik yardımıyla olacak.Sitenizi güncel tutun.Girebiliyorsanız her gün özgün içerik girin.Yazdığınız yazıları google plus,facebook,twitter gibi sosyal ağlarda paylaşın.Blogunuza facebook sayfası açarsanız yararlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   403 Forbidden Hatası Çözümü

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

sslcheck 310x165 - SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

Son zamanlarda birçok hosting firmasının ve ssl firmalarının sertifikayı ücretsiz dağıtmaya başlaması ile birlikte güncel …

7 Yorum

 1. Volkan Atabey

  Çok faydalı bir yazı teşekkür ederim. Yeni blogumda okuduklarımı dikkate alacağım.

 2. Eren KOÇİN

  Evet çok iyi bir konuya değinmişsin. Yanlız yeni blog açanlar şunuda unutmasın ; Temanız ilgiçekici, seo ve tarayıcı dostu olsun. Böylelikle ziyaretçiler sitenize bol bol ziyaret edicektir.

 3. Onur Koç

  İsmail Sen Bana Böyle Bi tasarım aayarlsana

 4. SEO

  Evet herşeye çok iyi değinmişsiniz çok güzel anlatmışsınız yeni başlayanlar için çok önemli.

 5. ahmet idin

  yeni başlayanlar için güzel bir yazı olmus ismail severek okudum :D

 6. Çağrı Alıç
  Çağrı Alıç

  yararlı bir rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir