Anasayfa / Wordpress / WordPress Comment Quiz Eklentisi
wordpress 660x330 - Wordpress Comment Quiz Eklentisi

WordPress Comment Quiz Eklentisi

Dün Baran Somaklı‘ya akismet kullanmasına rağmen spam yorumlar gelmiş. Admin panelime girdiğimde bana da geldiğini fark ettim. Sanırım akismete takılmadan geçmenin yolunu bulmuşlar. Bu yüzden geçen sene Salih Toy’un bana önerdiği bir eklentiyi bugün paylaşıyorum. Kısaca eklentiyi tanıtayım.

Eklenti yorum formunuza bir soru ekliyor. Bu soruyu siz belirliyorsunuz . Yani doğru cevabı yazmadan yorum yapamıyor kimse. Bence akismete göre kat kat iyi çünkü spam yorumların geçme ihtimali neredeyse sıfıra iniyor ve yorumlar siteye hiç gelmediğinden veritabanında yer kaplamıyor. Akismette spam yorumlar birikirse sitenizin zararına olur. Eklentinin kurulumu gayet basit eklentiyi sitenize yüklüyorsunuz aktif ediyorsunuz ve eklenti eklenmiş oluyor.

eklentiayar

Eklentiyi İndirmek İçin Tıklayın

İlginizi Çekebilir :   .htaccess İle Wordpress Güvenlik Önlemleri

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

customize tag cloud widget 310x165 - Wordpress Popüler Etiketleri Göstermek

WordPress Popüler Etiketleri Göstermek

WordPress sitenizde ana sayfanızda ya da herhangi bir yerde popüler etiketleri gösterebilirsiniz. Sitemin anasayfasına bakarsanız …

6 Yorum

  1. iso

    yoo oluyo gereksiz

  2. Salih Toy

    Çok faydalı bir eklenti paylaşmana sevindim :) Konu ile ilgili ek bir bilgi de ben eklemek istiyorum. Eklenti yorum şablonuna otomatik ekleniyor. Bunda bir sıkıntı yok. Fakat yorum alanını CSS ile süsleyen arkadaşlar için bu eklenti biraz üzünü olmakta. Çünkü eklentinin oluşturduğu form CSS’nin dışında kalıyor. O yüzden tagını kullanarak yada form içine id=”” yazarak özelleştirebilirler. :)

  3. Tayfun Güler

    Kendi blogumda akismetle beraber kullanıyorum.Çok sağlam bence.Soruları hemen hemen çözemiyolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir