Anasayfa / Teknoloji / Windows Kullanıcıları Tehlikede
microsoft tehlike 652x330 - Windows Kullanıcıları Tehlikede

Windows Kullanıcıları Tehlikede

Microsoft, Windows işletim sistemi ve Office 2010 hakkında çalışmalarını sürdürürken gelen yeni bilgi Microsoft Windows sistemi kullanıcılarının karşı karşıya oldukları tehlikeyi belirtti. Microsoft, FREAK hatasının nedeniyle bilgisayardaki verileri almaya izin verdiği hakkında bir emniyet ikazı yayınladı.

Microsoft bu açıkla internet siteleri üzerinden girdiğiniz bütün bilgilerin (kredi kartı bilgileriniz de olabilir) çalınabileceğini ve bunu engellemek için çalışmalara devam ettiğini açıkladı.FREAK adı verilen bu açık kullanıcılar için tehlike teşkil ediyor. Microsoft FREAK açığının kapatılana kadar kullanıcıların kendi imkanlarıyla güvenlik önlemleri alması gerektiğini belirtti.

Eğer FREAK kapatılmazsa casus ve hackerlar tarafından büyük bir veri hırsızlığı ile karşı karşıya kalacağız.

Bu FREAK emniyet açığının ne sebepten olduğu olumsuzlukları incelemek için kurulan bir grup en popüler internet sitelerinin gibi savunmasız kalabileceğini belirtti. En başında tehlikenin sadece BlackBerry,Android  ve Apple’ın Safari kullananlarda olduğu sanılıyordu. Fakat dağa sonradan açığın Windows‘un desteklediği bütün sürümleri etkileyebileceği anlaşıldı. Microsoft birçok çözüm sundu fakat bu çözümler bilgisayardaki diğer programların verimli çalışmasını engelleyebileceği söylendi.

İlginizi Çekebilir :   Xbox Oyunları, PC’de de Oynanabilir Olucak Mı?

Microsoft bu sorun ile ilgili en iyi çözümü bulmaya çalışıyor.  Şuan söylenilen en uygun çözüm ekstra şifreleme ile sunucuları tehlikeye atmadan açığı kapatmak.

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

Apple'ın sızıntı engelleme yöntemi bile sızdı!

Apple’ın sızıntı engelleme yöntemi bile sızdı!

Bildiğiniz üzere sadece Apple değil tüm teknoloji devleri hergün her saat sızıntı bir haberle gündem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir