Anasayfa / Bilgisayar / Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?
windows10 660x330 - Windows 10'a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Bildiğiniz gibi Windows 10 kısa bir süre önce çıktı. Bugün Facebook’ta Windows 10‘u öven kişiler gördüm. Merak edip bende yükseltme yaptım ve bu yazıyı yazmadan 1 saat önce yükleme bitti. Şuan sorunsuz kullanıyorum.  Eğer siz de Windows 10’a geçmek istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Öncelikle Windows 10‘a geçmek ücretsiz. Önceden rezerve alanlar ücretsiz yükseltebiliyor fakat ben rezerve almadığım halde ücretsiz yükseldi. Bu ücretsiz yükseltme 1 yıllık bir durum. Eğer önceden rezerve aldıysanız bilgisayarınıza güncelleştirme olarak geliyor. Eğer rezerve almadıysanız ve ya güncelleştirme size ulaşmadıysa manuel olarak yükleme yapabilirsiniz. Konunun en altında indirme linkini size sunacağım. Eğer bu konuda paylaştığım yöntemle Windows 10’a geçerseniz dosya kaybetmiyorsunuz. Yani programlarınız falan her şey aynı kalıyor. Bu da güzel yanı.

Aşağıdaki linkten 32 bit ya da 64 bit hangisi size uygunsa indirin ve sonrasında sizden istenilen adımları yapın. Zaten 2-3 kez ilerle diyorsunuz kalan bütün işlemleri otomatik yapıyor. Bu işlemlerin süresi bilgisayarınızın hızına göre değişiyor.
İlginizi Çekebilir :   5 Adımda Bilgisayarınızdaki Gereksiz Dosyaları Temizleyin

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

ekran kartı331 310x165 - Ekran Kartı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran Kartı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son günlerde piyasaya birçok ekran kartı çıktı, peki bunları alırken biz nelere dikkat etmeliyiz? Birçok …

8 Yorum

 1. Mert D.

  Dostum peki bu crack’li windowslarda işe yarıyormu ?

 2. Şerif Yur

  Konuya geç kaldım belki ama yine de sormak istiyorum. Programlarda uyumluluk sorunları çıkan oluyor mu ? Uyumluluk için ekstra bir şeyler yapmak gerekiyor mu?

  • İsmail Cem

   Bende bir sorun olmadı fakat bazılarında ses gelmiyor gibi sorunlar çıkmış. Ama ben bunların çözümü vardır diye düşünüyorum. Sorun çıkaracağını sanmıyorum yani.

 3. Şerif Yur

  Anladım. Teşekkürler :)

 4. Mehmet Yılmaz

  Sadece Microsoft Edge için bir bilgisayara kurabilirim, herkes çok övüyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir