Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

tarafından
Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Bildiğiniz gibi Windows 10 kısa bir süre önce çıktı. Bugün Facebook’ta Windows 10‘u öven kişiler gördüm. Merak edip bende yükseltme yaptım ve bu yazıyı yazmadan 1 saat önce yükleme bitti. Şuan sorunsuz kullanıyorum.  Eğer siz de Windows 10’a geçmek istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Öncelikle Windows 10‘a geçmek ücretsiz. Önceden rezerve alanlar ücretsiz yükseltebiliyor fakat ben rezerve almadığım halde ücretsiz yükseldi. Bu ücretsiz yükseltme 1 yıllık bir durum. Eğer önceden rezerve aldıysanız bilgisayarınıza güncelleştirme olarak geliyor. Eğer rezerve almadıysanız ve ya güncelleştirme size ulaşmadıysa manuel olarak yükleme yapabilirsiniz. Konunun en altında indirme linkini size sunacağım. Eğer bu konuda paylaştığım yöntemle Windows 10’a geçerseniz dosya kaybetmiyorsunuz. Yani programlarınız falan her şey aynı kalıyor. Bu da güzel yanı.

Aşağıdaki linkten 32 bit ya da 64 bit hangisi size uygunsa indirin ve sonrasında sizden istenilen adımları yapın. Zaten 2-3 kez ilerle diyorsunuz kalan bütün işlemleri otomatik yapıyor. Bu işlemlerin süresi bilgisayarınızın hızına göre değişiyor.
İlginizi Çekebilir :   Bilgisayarın Özelliklerini Öğrenmek (Programsız)