Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir ?

tarafından
Tarayıcı Virüsleri Nasıl Silinir ?

Artık bir program yüklerken sizden izin bile almadan tarayıcınıza araç çubuğu (toolbar) yükleniyor ya da daha kötüsü anasayfasınız değiştiriyor ve tarayıcıyı kullanırken sizi sürekli reklamlar ile rahatsız ediyor. Bu virüsler hem sizi rahatsız ediyor hem de bilgisayarınızı yavaşlatıyor. Bu konuda size bu virüslerden kurtulma yollarını sunacağım. Her bir yolu deneyin biri çalışacaktır.

1 – Tarayıcı Virüsünü Getiren Programı Kaldırmak

Toolbarlar tarayıcınıza programlar aracılığı ile yüklenir. O yüzden bu programları kaldırmalıyız. Şimdi bilgisayarınızda Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır  konumuna geliyoruz. Karşımıza program listesi çıkıyor. Bu listeden toolbar ve  bilmediğiniz programları silin. Eğer karşınıza çıkan programlar ne işe yarar bilmiyorsanız adını googleda aratırsanız gerekli mi gereksiz mi öğrenebilirsiniz.

Revo Uninstaller programını yükleyerek kalıntıları ile birlikte istediğiniz programları kaldırabilirsiniz. Çok daha iyi bir şekilde programları silecektir.

2- AdwCleaner Programı İle Tarayıcı Virüslerini Temizlemek

Bu program sayesinde tarayıcılarınızdaki virüsleri tespit ederek kolayca temizleye bileceksiniz. Program Türkçeboyutu düşük ve ücretsiz  olması yönüyle çok kullanışlı. Aşağıdaki resim programdan bir resimdir.

İlginizi Çekebilir :   Bilgisayarın Özelliklerini Öğrenmek (Programsız)

adwcleaner

3- Junkware Removal Aracı İle Tarayıcı Virüslerini Temizlemek

Junkware Removal Tool aracı tarayıcılarınızdaki reklam uzantılarını silebilirsiniz. Junkware Removal Tool aracı Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcıları ile uyumludur. Programın kullanımı kolay boyutu küçük aynı zamanda Türkçe yani çok pratik bir araç. Aşağıdaki tarayıcı virüslerine karşı etkilidir

Ask Toolbar,Babylon,Browser Manager,Claro / iSearch,Conduit,Coupon Printer for Windows,Crossrider,Facemoods / Funmoods,iLivid,IncrediBar,MyWebSearch,Searchqu,Web Assistant

junk_zpsb7449889

Evet bu 3 adım size yetecektir. Son olarak tarayıcınızı da sıfırlarsanız daha iyi olacaktır. Artık bu çözümler de olmazsa format atın :)  .

Sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz.