Sitenize Bildirim Özelliği Ekleyebileceğiniz 3 Araç

4

Son zamanlarda sitelere bildirim özelliği geldi. Güncel birçok siteye girdiğinizde karşınıza bu siteden bildirim almak ister misiniz diye uyarı çıkıyor. Onayladıktan sonra site açık olmasa da site sahipleri tarayıcınıza bildirim gönderebiliyorlar. Takip etmek istediğiniz siteler için kullanmanız zaman tasarrufu kazandıracaktır. Özellikle kampanya tanıtımı yapan sitelerde önemi çok daha fazla. Hangi sitelerden bildirim alacağınızı seçmek size kalmış. Ben size bu hizmeti sağlayan sitelerden bazılarını tanıtacağım.

1 – Bildirim.net

Türkçe bir site olması ve Türk yapımı olması kullanmak için güzel bir neden. Site sahibini desteklemek amacıyla ilk sırada bu siteyi tutmaya karar verdim.  Siteyi incelediğimizde bize 2 dil seçeneği sunduğunu görüyoruz. Türkçe ve normal olarak İngilizce.  Fiyatlandırma bölümü konulmuş fakat tıklarsanız hizmetin tamamen ücretsiz olduğunu görebilirsiniz.  Siteye üye olmak da bir hayli kolay. Klasik üye formu yani e-mail adresi şifre ve kullanıcı adı . Sizden gereksiz bilgileri istemiyor. Aşağıda sitede verilen özellikleri görebilirsiniz.

 

bildirimozellikler

2 – Push Notifications for WordPress by PushAssist

wordpress-push-notification

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi wordpress kullanıcıları için bildirim eklentisini tanıtıyorum. Birçok bildirim eklentisi var fakat kullanım kolaylığı olarak bakınca bu eklenti 1 adım önde.  Eklenti wordpress kullanıcıları arasında 5 üzerinden 4.8 puan almış. Ki bu da gayet güzel bir puan.  Eklentiyi wordpress eklenti arama bölümünden indirebilirsiniz ya da bu linkten indirebilirsiniz.   Eklentinin kurulumu bazı sitelerde var. Google’dan araştırırsanız kurulumda zorlanacağınızı sanmıyorum.

3 – OneSignal Push Notifications – onesignal.com

En çok kullanılan wordpress eklentilerinden biri de bu.  Ayrıca telefon desteği de var. Sitesini incelerseniz zaten kullanış yönünden farkını göreceksiniz. Üye olurken Github,Google ve ya Facebook üyeliğinizi kullanarak kolayca giriş yapabilirsiniz. İnternette gezinirken bu servisi kullanan birçok site gördüm. WordPress eklentisi de bulunuyor.  Eklentinin kurulumu ile ilgili kaynaklar da bulunmakta.  Eklentinin özelliklerini de aşağıda görebilirsiniz.

onesignal

Sorularınızı yorum atarak iletirseniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
4 Yorumlar
 1. Ali Osman Şen diyor

  Güncel bir blog yönetiyorum ve takipçilerimin çoğu bu özelliği aktif etmemi istiyordu. WordPress için bildirim sistemi harika oldu

 2. deniz diyor

  siteme ne zamandır bildirim butonu ekliyeyim diye kararsız kalmıstım sayenizde tercihimi yapabildim teşekkürler elinize saglık makalelerinizi takip edecegim.

 3. Ferhat AKBAS diyor

  Bu özelliği arıyordum ve OneSignal kullanmayı tercih ettim bildirimler sayesinde siteme takipçilerim yeni bir haber eklendiğinde girebiliyor ellerinize sağlık .

 4. ibrahim F diyor

  başlarda sinir bozucu gibi gözükmüştü. Ama ne kadar önemli bir ayrıntı olduğu bir kullanıcının takip etmek istiyorum ama nasıl? sorusuna kadar oldu. hemen devreye sokmak lazım şart oldu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.