Sitenize Bildirim Özelliği Ekleyebileceğiniz 3 Araç

tarafından
Sitenize Bildirim Özelliği Ekleyebileceğiniz 3 Araç

Son zamanlarda sitelere bildirim özelliği geldi. Güncel birçok siteye girdiğinizde karşınıza bu siteden bildirim almak ister misiniz diye uyarı çıkıyor. Onayladıktan sonra site açık olmasa da site sahipleri tarayıcınıza bildirim gönderebiliyorlar. Takip etmek istediğiniz siteler için kullanmanız zaman tasarrufu kazandıracaktır. Özellikle kampanya tanıtımı yapan sitelerde önemi çok daha fazla. Hangi sitelerden bildirim alacağınızı seçmek size kalmış. Ben size bu hizmeti sağlayan sitelerden bazılarını tanıtacağım.

1 – Bildirim.net

Türkçe bir site olması ve Türk yapımı olması kullanmak için güzel bir neden. Site sahibini desteklemek amacıyla ilk sırada bu siteyi tutmaya karar verdim.  Siteyi incelediğimizde bize 2 dil seçeneği sunduğunu görüyoruz. Türkçe ve normal olarak İngilizce.  Fiyatlandırma bölümü konulmuş fakat tıklarsanız hizmetin tamamen ücretsiz olduğunu görebilirsiniz.  Siteye üye olmak da bir hayli kolay. Klasik üye formu yani e-mail adresi şifre ve kullanıcı adı . Sizden gereksiz bilgileri istemiyor. Aşağıda sitede verilen özellikleri görebilirsiniz.

 

bildirimozellikler

2 – Push Notifications for WordPress by PushAssist

wordpress-push-notification

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi wordpress kullanıcıları için bildirim eklentisini tanıtıyorum. Birçok bildirim eklentisi var fakat kullanım kolaylığı olarak bakınca bu eklenti 1 adım önde.  Eklenti wordpress kullanıcıları arasında 5 üzerinden 4.8 puan almış. Ki bu da gayet güzel bir puan.  Eklentiyi wordpress eklenti arama bölümünden indirebilirsiniz ya da bu linkten indirebilirsiniz.   Eklentinin kurulumu bazı sitelerde var. Google’dan araştırırsanız kurulumda zorlanacağınızı sanmıyorum.

İlginizi Çekebilir :   Web Yöneticisi Kiralarken Sorulacak 10 Soru

3 – OneSignal Push Notifications – onesignal.com

En çok kullanılan wordpress eklentilerinden biri de bu.  Ayrıca telefon desteği de var. Sitesini incelerseniz zaten kullanış yönünden farkını göreceksiniz. Üye olurken Github,Google ve ya Facebook üyeliğinizi kullanarak kolayca giriş yapabilirsiniz. İnternette gezinirken bu servisi kullanan birçok site gördüm. WordPress eklentisi de bulunuyor.  Eklentinin kurulumu ile ilgili kaynaklar da bulunmakta.  Eklentinin özelliklerini de aşağıda görebilirsiniz.

onesignal

Sorularınızı yorum atarak iletirseniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.