MusaLLat.exe Virüsü Nasıl Silinir ?

0

Geçen hafta okuldaki akıllı tahtaya musallat.exe adında bir virüs bulaşmış. Ben harddiski takında benim harddiske de bulaştı. Ver her klasörün içinde bir kısayol oluştu. Dosya şeklinde gözükmesine rağmen uzantısı .exe‘ydi . Virüsün adından anlaşılacağı gibi musallat oluyor bilgisayarınıza . Teknik olarak Trojan.Agent/Gen-Malagent türü bir virüstür.Ve maalesef çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Ben neyse ki harddiski zamanında temizledim filmler ve diğer önemli dosyalar zarar görmedi. Şimdi bu virüsü temizlemenin birkaç yolunu anlatacağım.

1- En Garanti Yol

En garanti yol formattır. Kesin çözümdür. Biz okuldaki akıllı tahtaya bir format attık sorun kökten çözüldü. Eğer format atmak istemiyorsanız diğer yollara bakınız.

2 – Virüs Temizleme 

  1. RogueKiller   programını bilgisayarınıza indirin.
  2. Daha sonra Dr.Web CureIt! programınızı bilgisayarınıza indirin.
  3. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
  4. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz.
  5. Tüm programları kapatın.
  6. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın.RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
  7. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.

3- Combofix

Virüs ile karşılananların virüsü silerken kullandığı bir program da Combofix . Combofix virürü başarıyla siliyor fakat virüs silindikten sonra daha önce oluşmuş  .exe leri silmeniz gerekmektedir.

4- Musallat.exe Silici

Virüs yapımcısının paylaştığı bu program ile virüsün silindiği söyleniliyor. Programı indirdim taradım zararlı gözükmüyor. Programı indirip çalıştırmanız yeterlidir. İndirmek için tıklayın.

Not: Yukarıdaki 4 yolda çalışmaktadır. Virüs çok bilindiği için birçok antivirüs programı başarıyla temizleyebilmektedir. Sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.