Anasayfa / Dizi - Film / Forever Dizisi (İzledim)
Forever dizisi 620x330 - Forever Dizisi (İzledim)

Forever Dizisi (İzledim)

Bu aralar yine yabancı dizilere sardım. Dizi ararken Forever isimli bir dizi karşıma çıktı . Bugün ilk sezonu bitirdim. İzlediğim en güzel diziler arasına girebilir. Bu yazıda size diziyi tanıtacağım. Belki sizin de hoşunuza gider.

Dizinin adının Forever olmasının nedeni dizideki Henry Morgan karakterinin ölümsüz olması. Henry şuan 200 yaşını geçti. Her öldürüldüğünde bir denizde yeniden canlanıyor ve hiç yaşlanmıyor (olduğu yaşta canlanıyor tekrar bebek olmuyor yani) . Bu şekilde ne kadar çok vurulsa ölse de tekrar hayata dönüyor. Dizi bu düşüncenin üzerine dayalı.

Başroldeki Henry bir adli tıp doktorudur.  Jo Martinez de bir dedektifdir. Bir süre sonra Henry  ,Dedektif Jo ile birlikte çalışmaya başlar. Henry 200 yaşını geçtiği için birçok konuda tecrübelidir. Bu dizideki Henry’i Sherlock Holmes’e benzetebiliriz. Olayları kimsenin bakmadığı bir yönden ele alıyor. Dizi genel olarak Henry ve dedektif Jo Martinez’in başından geçen olayları anlatıyor. Diziyi çekerken arada sırada Henry’nin geçmişinden alıntılar göstermişler.


Dizinin birinci sezonu bitti . 22 bölümden oluşuyor. Fakat dizi çok beğenilmesine rağmen iptal oldu. Bildiğim kadarıyla nedeni kanal sorunuymuş. Bir çözüm bulunulmaya çalışılıyor .  change.org da kampanya bile başlatılmış iyi de bir katılım olmuş. Umarım dizi devam eder. Çünkü dizinin sezon finali iyi bir yerde bitti.  Dizinin bir devamı olması gerektiği sezon finalinden anlaşılıyor. Diziyi izlemenizi öneririm.

İlginizi Çekebilir :   Sağ Salim 2: Sil Baştan Fragman İzle

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

olum ormani 310x165 - Ölüm Ormanı (Backcountry) Fragmanı

Ölüm Ormanı (Backcountry) Fragmanı

Vizyondaki filmlerden biri de Ölüm Ormanı . Orjinal adı Backcountry . Dram,korku,gerilim kategorisinde yer alıyor. …

4 Yorum

  1. MURAT

    çağımızda o kadar çok dizi var ki, insan artık hangisinin iyi yada kötü olduğunu anlayabilmesi için izlemesi gerekiyor. bu da zaman açısından mümkün değil, bu paylaşımda gerçekten başarılı olmuş.. kaleminize sağlık

  2. Androman

    Diziyi bende izledim, gayet iyi bir aksiyon/polisiye tarzı bir yapımdı.Dediğiniz gibi Forever, bana göre de Sherlock Holmes dizisinin etkisinde kalmış, bir çok sahnede bunu bariz olarak belli ediyorlar. Bu arada temanızı beğendim, iyi bloglamalar.

  3. Zeynep

    Türk dizilerine göre yabancı dizileri izlemek daha zevkli oluyor. Hem süreleri kısıtlı hemde izlerken yabancı dilinizi geliştirebiliyorsunuz. Forever diziside çok güzel bir diziydi. Dizinin erken iptal olması kötü oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir