Forever Dizisi (İzledim)

tarafından
Forever Dizisi (İzledim)

Bu aralar yine yabancı dizilere sardım. Dizi ararken Forever isimli bir dizi karşıma çıktı . Bugün ilk sezonu bitirdim. İzlediğim en güzel diziler arasına girebilir. Bu yazıda size diziyi tanıtacağım. Belki sizin de hoşunuza gider.

Dizinin adının Forever olmasının nedeni dizideki Henry Morgan karakterinin ölümsüz olması. Henry şuan 200 yaşını geçti. Her öldürüldüğünde bir denizde yeniden canlanıyor ve hiç yaşlanmıyor (olduğu yaşta canlanıyor tekrar bebek olmuyor yani) . Bu şekilde ne kadar çok vurulsa ölse de tekrar hayata dönüyor. Dizi bu düşüncenin üzerine dayalı.

Başroldeki Henry bir adli tıp doktorudur.  Jo Martinez de bir dedektifdir. Bir süre sonra Henry  ,Dedektif Jo ile birlikte çalışmaya başlar. Henry 200 yaşını geçtiği için birçok konuda tecrübelidir. Bu dizideki Henry’i Sherlock Holmes’e benzetebiliriz. Olayları kimsenin bakmadığı bir yönden ele alıyor. Dizi genel olarak Henry ve dedektif Jo Martinez’in başından geçen olayları anlatıyor. Diziyi çekerken arada sırada Henry’nin geçmişinden alıntılar göstermişler.


Dizinin birinci sezonu bitti . 22 bölümden oluşuyor. Fakat dizi çok beğenilmesine rağmen iptal oldu. Bildiğim kadarıyla nedeni kanal sorunuymuş. Bir çözüm bulunulmaya çalışılıyor .  change.org da kampanya bile başlatılmış iyi de bir katılım olmuş. Umarım dizi devam eder. Çünkü dizinin sezon finali iyi bir yerde bitti.  Dizinin bir devamı olması gerektiği sezon finalinden anlaşılıyor. Diziyi izlemenizi öneririm.

İlginizi Çekebilir :   Deadpool 2 Fragmanı Yayınlandı !