Anasayfa / Webmaster / Google Algoritma Değiştiriyor
google panda penguin 1 - Google Algoritma Değiştiriyor

Google Algoritma Değiştiriyor

Geçtiğimiz günlerde Google sıralama ölçütünün değişeceğini söyledi. Google kurulduğu zamandan beri (1998) ilk defa böyle büyük bir değişikliğe gidecek. Google normalde güvenilir siteleri insanların huzuruna çıkarmaya çalışıyordu fakat artık bu değişecek.

Google’ın yeni kriteri doğru bilgi. Yani Google sıralamayı doğru bilgiyi arama yönünde yapacak. Doğru bilgi paylaşan siteler diğer sitelere göre daha üst sıralarda olacak. Kısacası artık sitenizin popüler olması çok tıklanması önemsiz. Sıralamayı doğru bilgi belirleyeceği için artık sitelerimiz için doğru bilgi paylaşmak gerçekten önemli.

Google paylaşılan bilgilerin doğru olup olmadığını 2.8 milyar bilgi bulunduran Bilgi Kasası’nı kullanarak tespit edecek. Google eğer bu güncellemeyi yaparsa ve üstüne de mobil uyumlu sitelerin ön plana geleceği güncelleme gelirse sıralamalarda gerçekten ciddi anlamda değişiklikler olacaktır.

İlginizi Çekebilir :   En Yaygın Webmaster Hataları

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

sslcheck 310x165 - SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

SSL Yeşil Bar Sorunu Çözüm

Son zamanlarda birçok hosting firmasının ve ssl firmalarının sertifikayı ücretsiz dağıtmaya başlaması ile birlikte güncel …

2 Yorum

  1. Metin2 Hileleri
    Metin2 Hileleri

    Google Doğru Bir Adım Atmış Ve Doğru Bir Karar Almış Hepimize Hayırlı Olsun. Yazınız İçin Teşekkürler.

  2. Tayfun Güler
    Tayfun Güler

    Bence bu sefer Google iyi yaptı.Güvenilirlik önemli ama diğer sitelerinde eski sahiplerinden doğabilecek cezalar yeni sahiplerine haksızlık olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir