Bunlar Nasıl Yeni Nesil Böyle !

tarafından
Bunlar Nasıl Yeni Nesil Böyle !

Dün facebookda yaklaşık 1,5 milyonluk bir gruba eklendim. Facebook hesabıma giriyorum anasayfama bakıyorum. Grupta o kadar saçma şeyler paylaşılmış ki anlamıyorum ben bu insanları.  Hadi hepimiz çocuk olduk anlarım. Ama ben çocukken bu kadar saçma paylaşımlar yapmadım. Belki de nedeni teknoloji. Bundan 5-6 yıl önce teknoloji bu kadar çok kullanılmıyordu. Şimdi ise tablet,telefon kullanım yaşı 3-4 yaşa kadar düştü. Size saçma bulduğum 1-2 paylaşım türünü sunuyorum.

herbegeni

Örneğin yukarıdaki resim. Sırf beğeni ve yorum toplamak için yapılan bir davranış. İnsanlar bu resmi beğenip yorum yapınca para mı ortaya çıkıyor ? Resimdeki çocuğa destek mi olunuyor ?Paylaşan kişi de “Birşey yapmayanı cin carpsın” yazmış. Sırf sen dedin diye cin mi çarpacak. Hadi neyse biri yapmış böyle bir paylaşım. Yorum ve beğeni sayısına bakın. Şu çocuk için bir dua edin yazsanız bu kadar katılım olmaz .

ekmek

Bu resmin de diğerinden farkı yok. Her beğeni 5 tokat her yorum 10 tekme .  Resimdeki kişiyi savunmuyorum tabi ki bunu da belirteyim (bu yazdıklarımdan bunu çıkaran da olacaktır illa) . 681 x 5 = 3405 tokat , 609 x 10 = 6090 tekme  bunların hepsi bu paylaşım sayesinde yapıldı ! .

İlginizi Çekebilir :   Neler Yapıyorum ? Ne Durumdayım ?

yoruma1

Oooo süper zeka yoruma 1 yaz bak ne oluyor. 2085 kişi yazdı gördü. Gerçekten merak ettiğim bilerek mi yorum yapıyorlar yoksa gerçekten inanıyorlar mı ?

Bu yazıyı burada sonlandırıyorum . Açıkçası ilerde neler olacağını merak ediyorum. Bunlar sadece yaşa bağlı olarak davranışlarsa zamanla geçecektir. Fakat bu davranışlar zamanla daha da artarsa artık neler olacak tahmin edemiyorum.