Arçelik Buzdolabı Düzgün Soğutmuyor

Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik buzdolabınızda da zaman içerisinde pek çok etkene bağlı olarak soğutma performansında yetersizlikler yaşayabilmeniz son derece doğaldır. Ümraniye Arçelik Servisi merkezimize gelen ve sık şekilde görülebilen Arçelik buzdolabı arızalanmalarından birisi olan Arçelik buzdolabı yeterli soğutmama problemine ilişkin olarak teknik personellerimiz uzman düzeyinde deneyim sahibidir.

Arçelik buzdolabı teknolojisini yakından tanıyan teknik ekiplerimiz, buzdolabınızın ideal seviyede soğutma yapmamasına neden olan arıza ve parçaları kısa sürede belirleyebilmektedir.

Bu çerçevede yetersiz soğutma yapan Arçelik buzdolabınız için sistemde tıkanıklık kontrolü gerçekleştirilmektedir. Eğer tıkanıklık varsa Bulgurlu Arçelik Servisi teknik ekiplerimiz tarafından tıkanıklık giderilir ve vakum uygulanarak gaz şarjı ile buzdolabınızın yeterli soğutma yapmasını sağlayacak gaz seviyesine ulaşması sağlanır.

İkincil olarak ise buzdolabınızın kondanserden ısının dışarı atılamaması olasılığı olduğundan kondanserden ısı atılacak biçimde dolabınız yerleştirilir. Bir başka olasılık olarak ise buzdolabınızın sistemine hatalı düzeyde gaz şarjı yapılmış olabilmesi dolayısı ile vakum gerçekleştirilerek, ideal gaz şarjı gerçekleştirmekteyiz.

Namık Kemal Arçelik Servisi teknik ekiplerimiz son olarak ise Arçelik buzdolabınızın evaporatörde yüksek seviyede karlanma yaşanmış olabileceği için defrost sistemini kontrol ederek, gerekli olan müdahaleleri gerçekleştirmekte ve buzdolabınızın ideal bir soğutma yapması sağlanır.