Apple, iPhone 8’de yaşadığı maliyetleri tüketiciye yıkabilir

tarafından
Apple, iPhone 8’de yaşadığı maliyetleri tüketiciye yıkabilir

2017 için hazırlanan iPhone’un pahalı olacağı iddia ediliyor. Apple’ın bu yıl fiyatı yüksek bir iPhone 8 piyasaya süreceği beklenilen bir şart. iPhone’un onuncu yıldönümü için hazırlanan iPhone 8‘in fiyatı yüksek olmasının başlıca sebebi laf konusu iddialara tarafından 3D Touch’ta taşadığı zorluklar olarak söyleniliyor.

Çin’e ait olan bir site Apple‘ın sensörlerinin pahalı olduğunu söylüyor. TPK Holdings’ten edindiği bilgilere kadar algılayıcı fiyatları ikiye katlanmış durumda. Koşul böyleyken iPhone 8’in sensörleri de Apple’a 18 ila 22 dolar arasında bir fiyata mal olacak.

iPhone’lar LCD ekranla geliyor olup 3D Touch teknolojisini bu ekranlarla birleştirme daha kolaydı ancak yeni ekranla birlikte bu durumlarda değişiklik gösteriyor. 3D Touch’un sahip olacağı AMOLED ekranla bütünleştirmenin karışık bir işlem olması Apple’ı bu konuda zorluyor.

Söz konusu kaynağa kadar maliyetler tüketiciye yansıyacak ve onuncu yıldönümüne özel olan iPhone 8 beklediğimizden daha fiyatı yüksek olacak. Umuyoruz ancak Apple, iPhone 8’de bu maliyeti tüketicilere yıkmaz..

Peki sizce de iPhone 8, şimdiye kadarki en pahalı iPhone modeli olabilir mi?

İlginizi Çekebilir :   Snapchat'ten Büyük Süpriz!