Anasayfa / Css - Html / AddThis Sosyal Paylaşım Eklentileri
sosyal medya 111 660x330 - AddThis Sosyal Paylaşım Eklentileri

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentileri

addthis

Sitenize giren kişiler artık sitenizi tek tık ile sosyal medyada paylaşabiliyor.Üstelik sadece küçük bir kod parçacığı ile.AddThis sitesi paylaşma kodları için piyasada lider.Gerçekten çok kullanışlı ve çeşitli boyutlarda paylaşma kodları çıkarıyorlar.Bu konumuzda size çeşitli addthis sitesini tanıtacağım ve nasıl sitenize paylaş kodları ekleyebileceğinizi göstereceğim.
Çoğu webmasterın addthis kullanmasının nedeni pagerank değerinin 10 olması ve kaliteli ve kullanışlı eklentiler paylaşması.

Siteme Nasıl AddThis Butonları Eklerim ?

İlk önce siteye üye olmanız gerekiyor bunun için bu adrese gidin.Daha sonra ise bu sayfadan giriş yapın.Şimdi ise sağ üst köşedeki “get to code” yazısının üstüne gelin ve aşağıdakilerden istediğinizi seçin.

1- Smart Layers

Adı üstünde smart yani zeki.Bunu hepsinin birleşimi olarak düşünebilirsiniz.SMART LAYERSHem takip etme hem paylaşma hem de yazı önerme özelliği var.Yandaki resimde de gördüğünüz gibi uygun platformu seçiyorsunuz sonra istediğiniz özellikleri açıyorsunuz.
Follow : Sosyal medya profil linklerinizi eklersiniz.
Share : Yazınızı tek tıkla paylaşırsınız.
What’s Next : Aşağı doğru inince ziyaretçilerine benzer konuyu gösterir.Sağ altta.
Recommended Content : Ziyaretçilerinize sitenizin altında konular önerir.
More Options : Arkaplan,renk ayarları yapılır.

İlginizi Çekebilir :   Youtube Responsive Embed Yapımı

2- Share Buttons

share buttuns  Sol tarafta da gördüğünüz gibi çeşitli boyutlarda yer alıyor.Farklı platformlarda sitenize ekleyebiliyorsunuz.Bu butonlar sitenizdeki konuları tek tık ile paylaşmanızı sağlıyor.Yatay ve dikey olarak sitenize ekleyebiliyorsunuz.Size tavsiyem sitenize en uygun boyutta eklemeniz.Konu üstüne veya altına eklerseniz daha hoş durabilir.

3- Follow Buttons

follow buttonsFollow buttons yani takip butonları sosyal medya hesaplarınıza link sağlar.Yani facebook simgesine tıkladığınızda sitenizin facebook sayfasına yönlendirir.Sadece facebook değil twitter,linkedin,google plus ve daha bir çok site olanağı sağlıyor.Sitenizin sosyal medya hesapları var ise bu kodu kullanmanızı tavsiye ediyorum.

4- Welcome Bar

Sitenizin üstünde görünür.İstediğiniz yazıyı ekliyebiliyorsunuz.Paylaş ya da takip etm butonu da küçük bir ayar ile ekleniyor.
welcome bar

5- Trending Content

trending contentSitenin bize sağladığı özelliklerden biri de bu.En çok tıklanan,paylaşılan yazıları listeleyebiliyor.Ve size kod olarak sunuyor.Üstelik zaman periyotları var yani son hafta,son gün gibi sınırlama getirebiliyorsunuz.More options yazısına tıklarsanız arkaplan,görüntüleme adeti,genişlik ve yükseklik ayarlarını da yapabilirsiniz.

Not : Siteye üye olduğumuz için tıklama sayılarını görebiliyoruz.Bunun gibi :

analytics share

Bunları da kontrol edebilirsiniz.

Whatsapp 310x165 - Sitenize WhatsApp İletişim Kodu Ekleyin

Sitenize WhatsApp İletişim Kodu Ekleyin

Eğer sitenizden satış yapıyor ya da farklı bir konuda ziyaretçiler ile iletişim halinde olmanız gerekiyorsa …

11 Yorum

 1. Salih Toy

  Genel tercihlerimden ilk’i bu sistem. Paylaş butonları için yazılmıs CSS ve İMG den az olsa da kurtarıyor. Ayrıca diğer yöntem ile tek tek uğraşmaktansa hepsini tek kod ile ekliyebiliniyor. Diğer bir değiş ile bu iki yöntem yerine sade çalışmalarda text olarak yazmakta mümkün. Yinede iyi bir işlev’i oluyor. :)

  • İsmail Cem

   Evet Salih yazdıkların gerçekten doğru bilgiler.Addthis’in bu kadar ünlü olmasını sağlayan da bu zaten.Kullanışlı ve kaliteli.Başka ne isteriz ki zaten.

 2. samet erol

  ayrıntılı bir şekilde anlatmışsın teşekkürler..Ne işe yaradıklarını öğrenmiş oldum bende kullanıcam artık… :)

 3. Mert

  Ben şahsen kendi sitem olsun çevrem olsun addthis kullanırız Salih Beyin dediği gibi hem kullanışlı olması ve kaliteli olması idir.

 4. Furkan DOĞAN

  Ellerinize sağlık, işime yarayacaktır..

 5. Kazım Kabul

  Çok ayrıntılı bir şekilde anlatılmış teşekkür ederim :) Kendi sitendede demosunu görmüş olduk :)

 6. Samet Emre

  Sitenin sol tarafındaki sosyal butonları AddThis`den yararlanarak mı yaptın ?

 7. Celali

  Bu addthis cok iyi yaa bunun çok iyi paylaş butonlarıda var.

 8. umut

  bu eklentiler çok önemli zira sosyal medyada paylaşım yapılmadığında site tanınmıyor ve neredeyse her şeyi boşuna yapmış oluyorsunuz

 9. ahmet idin

  çok güzel bir eklenti çok kullanışlı :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir